przyrządy do rehabilitacji

Przeszedłeś wypadek? Chcesz polepszyć sprawność? Rehabilitacja jest niezbędna

Każdemu z nas może przytrafić się wypadek. Zarówno ten drogowy, jak i ten w pracy. Możliwe są także wypadki na nartach czy złamanie nogi na idealnie równym chodniku. Każde zdarzenie tego typu może pozostawić po sobie widoczny ślad w postaci obniżonej sprawności i trudności z poruszaniem się. W takiej sytuacji wyjściem z sytuacji okazuje się być profesjonalnie prowadzona rehabilitacja

.

Continue reading "Przeszedłeś wypadek? Chcesz polepszyć sprawność? Rehabilitacja jest niezbędna"
masaż

Masaż ciała wykonywany u fizjoterapeuty jest lekarstwem na wszelkie utrapienia

Masaż całego ciała to jeden z zabiegów leczniczych realizowanych u fizjoterapeuty oprócz standardowych ćwiczeń i naświetlań. Naświetlania są korzystnym rozwiązaniem przy złamaniach kończyn – na przykład po złamaniu ręki w odcinku łokciowym i kilkutygodniowym noszeniu jej w gipsie, naświetlania mogą wesprzeć proces rehabilitacji. Działają one bowiem rozgrzewająco na kości łokciowe, dzięki czemu ręka jest bardziej swobodna i można wykonywać nią rozmaite ćwiczenia mające na celu przywrócenie jej pełnej sprawności.
Continue reading "Masaż ciała wykonywany u fizjoterapeuty jest lekarstwem na wszelkie utrapienia"
kręgosłup

Leczenie kręgosłupa – skuteczne ćwiczenia na kłopoty z kręgosłupem

Kinezyterapia, jaka symbolizuje rehabilitację ruchem, jest potrzebna do leczenia oraz profilaktyki bólów kręgosłupa. Kinezyterapia jest stosowana w czasie rozlicznych zabiegów rehabilitacyjnych i prawidłowo realizowana daje wyniki zarówno u osób dorosłych, jak również u dzieci. Wiele ośrodków i placówek zajmujących się profilaktyką i leczeniem bólów kręgosłupa prowadzi doświadczoną kinezyterapię.
Continue reading "Leczenie kręgosłupa – skuteczne ćwiczenia na kłopoty z kręgosłupem"
rehabilitacja

Rehabilitacja we Wrocławiu prowadzona okazuje się być przez najlepszych ekspertów

Czy wiemy jak wiele podarują ćwiczenia rehabilitacyjne?

Gdy ulegamy jakiemuś wypadkowi, może się okazać, że jakaś część naszego ciała nie będzie już funkcjonowała tak sprawnie jak powinna. To właśnie sprawia, że tak ważne jest to, żeby rozpocząć jak najwcześniej rehabilitację.

Continue reading "Rehabilitacja we Wrocławiu prowadzona okazuje się być przez najlepszych ekspertów"
masaż

Masaż posiada sporo pozytywnych właściwości

Masaż to ciekawe rozwiązanie. Nie ma większego znaczenia, czy coś nas boli, czy odczuwamy że nasze mięśnie okazują się być napięte, a być może posiadamy wrażenie, że co jakiś czas łapią nas skurcze. Trzeba przynajmniej raz na jakiś czas zapisać się na masaż, który będzie wykonany przez specjalistę.
Continue reading "Masaż posiada sporo pozytywnych właściwości"
radosne dziecko

Polskie ośrodki zdrowia, w jakich poddawane leczeniu są dzieci z chorobami narządu ruchu

Chwalące się bardzo dobrą opinią, znajdujące się w Polsce sanatoria, w jakich poddawane leczeniu są dzieci ze schorzeniami narządu ruchu to sanatoria prezentujące się na sposób nowoczesny, w których zastosuje się niecodzienne sposoby leczenia. Zatrudnieni w nich eksperci doskonale znają się na swojej pracy i z tego względu w efekcie najmłodsi są w o wiele korzystniejszej formie niż były przed zgłoszeniem się na turnus. Rodzice natomiast będą zadowoleni, że zdecydowali się na terapię malucha w kraju. W przeszłości bowiem skuteczne turnusy promowane pozostawały wyłącznie poza granicami kraju.
Continue reading "Polskie ośrodki zdrowia, w jakich poddawane leczeniu są dzieci z chorobami narządu ruchu"
kobieta

Jak efektywnie postarać się o własny wygląd

Ładna twarz o gładkiej cerze, nadzwyczaj połączona z zadbaną sylwetką to marzenie wielu osób. A niestety cywilizacja zupełnie tego nie upraszcza – niskie zaciekawienie sportem, nieodpowiednie nawyki żywieniowe , jak również zabieganie mogą o wiele sprzykrzyć życie także w postaci niezalecanych zmian w ciele.
Continue reading "Jak efektywnie postarać się o własny wygląd"
ćwiczenia podczas rehabilitacji

Wybór odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń – sprawdź na jakie aspekty zwrócić uwagę

Guma do treningów to lateksowa taśma, która służy jako bardzo uniwersalny instrument treningowy, w celach rehabilitacyjnych, w treningach ogólnorozwojowych, siłowych i fitnessie.
Guma do ćwiczeń wytwarzana jest w ośmiu odcieniach. Każdy kolor symbolizuje inny opór, od najcieńszej beżowej, do najcięższej złocistej.
Continue reading "Wybór odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń – sprawdź na jakie aspekty zwrócić uwagę"
Kule ortopedyczne

Rehabilitacja- w jakich przypadkach udać się na zajęcia oraz jak znaleźć dobrego rehabilitanta, który może nam pomóc

Pacjenci w każdym wieku mogą ulec urazom różnego typu. Złamanie nogi lub zwichniecie stawu nierzadko może utrudnić późniejsze poruszanie się. Po zdjęciu gipsu lub wykonaniu operacji czasami zaleca się zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów dotkniętych urazem.
Continue reading "Rehabilitacja- w jakich przypadkach udać się na zajęcia oraz jak znaleźć dobrego rehabilitanta, który może nam pomóc"
produkty dieteteyczne

Aby mieć pięknie wyrzeźbione ciało nie wystarczą wyczerpujące ćwiczenia na siłowni, ale należy poza tym prawidłowo się odżywiać

Pragnieniem wielu mężczyzn, a szczególnie tych po dwudziestce, jest posiadanie umięśnionego ciała i jednocześnie wysportowanej figury. Część osób we wspomniany sposób realizuje swoje plany, część chce zaimponować partnerkom, a pozostali po prostu planują wziąć się w garść i w końcu schudnąć. Świetnym pomysłem jest pójście na siłownię, lecz same mozolne ćwiczenia nie zawsze dają rezultaty, o jakich reprezentanci męskiej części ludzkości marzą. Potrzebna bywa także zmiana sposobu żywienia, a skomponowanie właściwego menu staje się niezwykle odpowiedzialnym oraz trudnym zadaniem.
Continue reading "Aby mieć pięknie wyrzeźbione ciało nie wystarczą wyczerpujące ćwiczenia na siłowni, ale należy poza tym prawidłowo się odżywiać"
Kobieta

Efektywne diety i ćwiczenia sportowe – sposób na zdrową sylwetkę

Ostatnimi czasy bardzo modne jest bycie fit – a więc prowadzenie zdrowego stylu życia. Coraz większa ilość osób zwraca uwagę na jakość spożywanych produktów, swoje ogólne samopoczucie, figurę, kondycję. Często zapisujemy się na ćwiczenia fitness, a wychodząc wieczorem na spacer, niewątpliwie spotkamy całe mnóstwo biegaczy. Bieganie ma idealny wpływ na nasze zdrowie, a ponadto na to, jak funkcjonujemy na co dzień, na przykład w pracy.

Continue reading "Efektywne diety i ćwiczenia sportowe – sposób na zdrową sylwetkę"
redukcja wagi

Wakacje z dietą oczyszczającą – kiedy pożądane byłoby się na nie wybrać?

Ładna i szczupła sylwetka jest marzeniem wielu kobiet. Aczkolwiek nie każda z nas może się taką sylwetką pochwalić. Częstokroć stosujemy różnorodne diety, suplementy odchudzające bądź nawet ćwiczenia, ale nie zawsze efekty, jakie spostrzegamy są dostateczne.
Continue reading "Wakacje z dietą oczyszczającą – kiedy pożądane byłoby się na nie wybrać?"
rehabilitacja

W chwili, kiedy sport niekoniecznie okaże się samym zdrowiem, jak skutecznie znaleźć odpowiedniego doktora?

Bez wątpienia sport jest kluczowy do prowadzenia zdrowego stylu życia. Sport pomaga utrzymać właściwą siłę mięśni, kondycję oraz elastyczność naszego ciała. Niefortunnie pewną częścią wszelkiej aktywności fizycznej są urazy.
Continue reading "W chwili, kiedy sport niekoniecznie okaże się samym zdrowiem, jak skutecznie znaleźć odpowiedniego doktora?"
Sport

Nawadnianie organizmu podczas wysiłku fizycznego

Podczas ćwiczeń fizycznych tracimy znaczne ilości wody. Prócz wody, w czasie wysiłku tracimy dodatkowo cenne składniki mineralne, tj. magnez, potas, chlor, sód a także wapń, a z nimi także niektóre witaminy. Bardzo dobrym sposobem na uzupełnienie niedoboru płynów będą napoje izotoniczne. To napitek, którego stężenie jest takie samo, jak kondensacja ustrojowych płynów w naszym organizmie. Napoje izotoniczne – prócz wody – niosą dodatkowo nieodzowne minerały jak też węglowodany, czasem dodatkowo witaminy.
Continue reading "Nawadnianie organizmu podczas wysiłku fizycznego"
Szczupła sylwetka, dieta

Pobyty z dietą odchudzającą w kurorcie górskim

Wczasy odchudzające w górach to niepowtarzalna możliwość połączenia aktywnych wczasów, odchudzania i odtrucia organizmu. To wszystko dzięki wieloletniemu doświadczeniu i fachowej wiedzy dr Ewy Dąbrowskiej. Szerokie i całościowe spojrzenie na proces odchudzania pozwala w sposób zdrowy i skuteczny osiągać zamierzone cele.
Continue reading "Pobyty z dietą odchudzającą w kurorcie górskim"
Rehabilitacja po wypadku

Opłaca się skorzystać z treningów dobrego trenera osobistego, jeżeli chcemy wzmocnić swoją kondycję.

Trzeba korzystać ze wsparcia kolejnych. Kiedy chcemy zadbać o własną figurę i sprawić, że będzie się ona prezentowała dużo lepiej, a przy sposobności zatroszczymy się również o nasze zdrowie, to musimy powiedzieć, że nie powinniśmy w tym pracować sami.
Continue reading "Opłaca się skorzystać z treningów dobrego trenera osobistego, jeżeli chcemy wzmocnić swoją kondycję."
Złamana ręka

Fala uderzeniowa stosowana jako zabieg wspomagający powrót do zdrowia

Wielu osobom fala uderzeniowa kojarzy się z żywiołem prowadzącym do strasznych konsekwencji, jednak w obecnych czasach możemy zacząć kojarzyć falę uderzeniową ze sposobem leczenia. Fala uderzeniowa jest stosowana jako zabieg leczniczy. W jaki sposób? Otóż, to nowatorska terapia, która ma wspomóc proces powrotu do zdrowia. Potrzebna jest właściwa aparatura, która kieruje sztuczną falę uderzeniową w wybrany fragment ludzkiego ciała. Przez, co tkanka prędzej się regeneruje.
Continue reading "Fala uderzeniowa stosowana jako zabieg wspomagający powrót do zdrowia"
ćwiczenia pilates

Same ćwiczenia niewiele pomogą

Jeżeli decydujemy, że obowiązkowo musimy zapisać się na rehabilitację, to bez wątpienia wydajemy sobie sprawę, że będziemy musieli oddawać się tam różnym zadaniom, a nie ciągle będą one dla nas łatwe, zwłaszcza na początku. Nie mniej warto również wiedzieć, iż nie tylko samodzielnie ćwiczenia są tutaj istotne, lecz też i osoba, która będzie pilnowała ich wykonywania, i która będzie nas cały czas zachęcała do wysiłku.
Continue reading "Same ćwiczenia niewiele pomogą"
wc

Nietrzymanie moczu

Kiedy okazuje się, że problem nietrzymania moczu dotknął też nas, powinniśmy udać się do urologa, żeby ten pomógł nam pozbyć się tego problemu. Duża grupa ludzi uważa, że to zbyt wstydliwy problem i stara się jakoś z nim żyć, jednak nie jest to dobre rozwiązanie im szybciej zwrócimy się o pomoc do lekarza tym nietrzymanie moczu leczenie będzie skuteczniejsze i przyniesie oczekiwane efekty. Po co się męczyć skoro można się uwolnić od tego problemu.
Continue reading "Nietrzymanie moczu"
images

W jaki sposób zadbać o własne plecy?

Dobra kondycja oraz należyty stan zdrowia z pewnością jest marzeniem wybitnie dużej części naszego społeczeństwa. Niestety w obecnych warunkach, które wielokrotnie połączone są z ciężką pracą fizyczną, aby uzyskać bez mała atrakcyjny zarobek jest to względnie trudne. Na naszej drodze pojawia się wybitnie dużo przeciwności, przy których wyjątkowo łatwo jest stracić nasze siły witalne. Na wszelkiego rodzaju kontuzje oraz bóle narażone są szczególnie nasze plecy, które nadzwyczaj często obok serca wymieniane są jako koronne miejsce naszego organizmu.
Continue reading "W jaki sposób zadbać o własne plecy?"
Masaż

Musimy też odpoczywać

Im więcej godzin jesteśmy w jednej pozie, zwłaszcza kiedy jest to pozycja siedząca, tym z pewnością bardziej odczuwa to nasze ciało. Mięśnie są spięte, kręgosłup jest obolały, a co się z tym łączy mrowią nam również nogi oraz ręce. Jednak na szczęście jest parę sposobów na to, żebyśmy mogli sobie zaradzić z tą przypadłością. Mamy szansę chodzić na fitness, lub sami ćwiczyć w domu dobre ćwiczenia rozciągające, ale również chociaż czasami możemy się zapisać na masaż.
Continue reading "Musimy też odpoczywać"
fizjoterapia

Znajdź dobrą rehabilitację

Nasz tryb życia nie jest łaskawy dla naszego organizmu. Przebywamy zdecydowanie za dużo godzin w naszym miejscu pracy. A kiedy przychodzimy po morderczym dniu do domu, najczęściej siadamy przed komputer i w taki sposób trwonimy nasz wolny czas, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na przykład na uprawianie sportu. Aktywność fizyczna to doskonałe lekarstwo na wszelkiego typu dolegliwości kręgosłupa, które dają się we znaki ludziom, posiadającym siedzącą pracę. Zazwyczaj spędzamy nasz długi dzień pracy przy biurku w złej pozycji. Nie robimy sobie również niezbędnych pauz ani nie stosujemy jakichkolwiek ćwiczeń rozluźniających. Niezwykle cierpią na tym nasze stawy, a także mięśnie.
Continue reading "Znajdź dobrą rehabilitację"