Wielkanocne dania pod okiem dietetyka

Jak możemy poprawić własne życie i nie martwić się, iż coś nam nie wychodzi? Nie istnieje jedna odpowiedź, lecz rządzi jedna myśl

Każdy z nas chce się czuć jak najbardziej korzystnie i swobodnie. Chcemy nie mieć chorób i ciągle mieć dobry humor, pragniemy siebie akceptować, jak najbardziej się da. Choć dla wielu osób to podejście jest jak w najwyższym stopniu zupełnie zwyczajne to są osoby, którym brak takiej pewności, takiego podejścia do życia. Są oni dość smutni, zawsze coś im doskwiera, a przez słabą wiarę we własny potencjał „zawalają” kolejne sprawy. To wszystko nie jest dobrą prognozą, skoro mówimy o funkcjonowaniu w różnych dziedzinach, szczególnie w dwóch najistotniejszych obszarach – prywatnej i zawodowej. Co na to poradzić?
Continue reading "Jak możemy poprawić własne życie i nie martwić się, iż coś nam nie wychodzi? Nie istnieje jedna odpowiedź, lecz rządzi jedna myśl"
lampa do światłoterapii

Gdy ktoś z naszych znajomych cierpi na depresję. Jak go wspierać?

Dobrze wiemy, że leczony katar trwa tydzień, natomiast nieleczony – siedem dni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeziębienie minie w konkretnym czasie. Ból brzucha także nam przejdzie. Niestety, z depresją nie jest tak samo. Nieleczona mogłaby doprowadzić do tragedii, a jej leczenie ciągnie się czasem całe życie. Dlatego powinniśmy otoczyć chorego opieką.
Continue reading "Gdy ktoś z naszych znajomych cierpi na depresję. Jak go wspierać?"
jesień

skuteczne unikanie chandry jesiennej

Gdy dopada nas jesienna melancholia, najchętniej siadamy przed telewizorem, owinięci pledem i pocieszamy się tabliczką czekolady. Gdy na dworze robi się chłodniej, nie chce się nam opuszczać gniazdka, na szczęście są wypróbowane rozwiązania na poprawę sobie złego humoru. Nie wyczekujmy kiedy właśnie nas dopadnie depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Sporo zależy od nas samych. W wolnej chwili przejrzyjmy pismo o wyjazdach, obserwujmy fotografie pięknych wybrzeży, to na pewno poprawi nam samopoczucie i odpędzi jesienną depresję.
Continue reading "skuteczne unikanie chandry jesiennej"
Lampa

Współczesne i skuteczne sposoby leczenia depresji – domowa fototerapia

Depresja, nadzwyczaj sezonowa, jest w dwudziestym pierwszym wieku uważana za chorobę cywilizacyjną obszarów północnych. Owa jednostka chorobowa istnieje w mocnym nasileniu nie jedynie w miejscach gdzie jest słaba jakość życia, lecz też tam gdzie jest mały dostęp do światła słonecznego. Nie bez powodu depresja sezonowa występuje najczęściej jesienią i zimą oraz nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.
Continue reading "Współczesne i skuteczne sposoby leczenia depresji – domowa fototerapia"
psycholog

Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy problemów, jeśli faktycznie one występują. Na kłopoty istnieją przecież metody

Nie ma w rzeczywistości jednej jedynej rady na wszystkie trudności, które są w stanie nam przeszkodzić w życiu. Są one niestety naturalnym procesem, więc zamiast je likwidować, udawać, że wszystko jest w porządku, trzeba je zatwierdzić. To nie znaczy, iż się poddajemy, na pewno nie, jeśli bowiem zaakceptujemy nasze problemy, mniej korzystne dni, których doświadczamy, to będziemy choć wiedzieć, z którym wrogiem mamy do czynienia.
Continue reading "Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy problemów, jeśli faktycznie one występują. Na kłopoty istnieją przecież metody"

Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc

Obecnie na człowieka działa sporo czynników, które mocno oddziałują na jego psychikę. Tempo codzienności, chęć uzyskania sukcesu, trudna praca to wyłącznie niektóre aspekty niesamowicie wyczerpujące pokaźną część ludzi.
Continue reading "Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc"
psycholog

Lęk, smutek – depresja czy zimowa chandra?

Kiedy chmury zasłaniają niebo, a dni stają się coraz krótsze, wielu z nas spostrzega, iż coraz mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni na wszystko, przygnębienie i pesymizm nie pozwalają normalnie funkcjonować. W końcu nastaje moment, iż nie mają sił by wstać z łóżka w ciemny i zimny poranek. Depresja jest istotnym problemem, który objawia się przede wszystkim znacznym i długotrwałym pogorszeniem samopoczucia.
Continue reading "Lęk, smutek – depresja czy zimowa chandra?"