depresja

depresja

Myślisz o zabiegu?

Lęk, smutek – depresja czy zimowa chandra?

Gdy chmury zasłaniają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie, wielu z nas spostrzega, iż coraz mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, melancholia i smutek nie pozwalają normalnie funkcjonować. Wreszcie brakuje im sił by wstać z łóżka w ciemny i zimny poranek. Depresja jest poważnym problemem, który objawia się przede wszystkim głębokim i trwałym pogorszeniem nastroju.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Gdy ktoś z naszych znajomych cierpi na depresję. Jak go wspierać?

Dobrze wiemy, iż leczony katar trwa tydzień, a nieleczony – siedem dni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeziębienie minie po jakimś czasie. Ból brzucha również nam przejdzie. Niestety, z depresją nie jest tak lekko. Nieleczona mogłaby doprowadzić do dramatu, a jej leczenie trwa często całe życie. Dlatego należy zatroszczyć się o chorego.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Współczesne i skuteczne sposoby leczenia depresji – domowa fototerapia

Depresja, szczególnie sezonowa, jest w dzisiejszych czasach uważana za przypadłość cywilizacyjną Północy. Ta jednostka chorobowa istnieje w mocnym nasileniu nie jedynie w miejscach gdzie jest niski standard życia, ale też tam gdzie jest niewielki dostęp do światła słonecznego. Nie bez powodu depresja sezonowa pojawia się przede wszystkim jesienią i zimą , jak również nasila się tam, gdzie istnieje zjawisko nocy polarnej.
Read More
Myślisz o zabiegu?

skuteczne unikanie chandry jesiennej

Gdy dopada nas jesienna chandra, najchętniej siadamy przed telewizorem, obwiązani pledem i pocieszamy się sporą ilością czekolady. Kiedy na dworze robi się ponuro, nie chce się nam opuszczać mieszkania, na szczęście są sprawdzone rozwiązania na poprawienie sobie kiepskiego samopoczucia. Nie wyczekujmy kiedy właśnie nas dopadnie depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Sporo zależy od nas samych. W wolnej chwili przejrzyjmy pismo o podróżach, oglądajmy zdjęcia egzotycznych wybrzeży, to z pewnością polepszy nam nastrój i odpędzi jesienną depresję.
Read More
Uroda bierze się z wnętrza

Jak możemy poprawić własne życie i nie martwić się, iż coś nam nie wychodzi? Nie istnieje jedna odpowiedź, lecz rządzi jedna myśl

Każdy z nas pragnie się czuć jak najbardziej korzystnie i swobodnie. Marzymy, żeby nie mieć chorób i ciągle mieć właściwy humor, chcemy siebie akceptować, jak najbardziej się da. Chociaż dla wielu osób to podejście jest jak najbardziej zupełnie zwyczajne to są osoby, którym brakuje tego typu pewności, tego podejścia do życia. Są oni dość niezadowoleni, zawsze coś im doskwiera, a przez słabą wiarę we własny potencjał „zawalają” kolejne sprawy. To wszystko nie jest dobrą prognozą, skoro mówimy o radzeniu sobie w różnorodnych sferach, zwłaszcza w dwóch najważniejszych dziedzinach – zawodowej i prywatnej. Co można z tym zrobić?
Read More
Myślisz o zabiegu?

Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc

Współcześnie na człowieka wpływa sporo czynników, jakie mocno oddziałują na jego psychikę. Pęd codzienności, chęć zdobycia sukcesu, trudna praca to jedynie niektóre aspekty niesamowicie wyczerpujące pokaźną część ludzi.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy problemów, jeśli faktycznie one występują. Na kłopoty istnieją przecież metody

Nie ma w sumie jednej jedynej rady na wszystkie bolączki, jakie mogą nam uprzykrzać życie. Są one niestety procesem dość naturalnym, więc zamiast je odrzucać, udawać, że wszystko jest w porządku, trzeba je zatwierdzić. To nie oznacza, że się poddajemy, na pewno nie, jeśli bowiem zaakceptujemy nasze bolączki, gorsze dni, których doświadczamy, to będziemy choć wiedzieć, z jakim wrogiem mamy do czynienia.
Read More