psycholog

Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy problemów, jeśli faktycznie one występują. Na kłopoty istnieją przecież metody

Nie ma w rzeczywistości jednej jedynej rady na wszystkie trudności, które mogą nam uprzykrzać życie. Są one niestety procesem dość naturalnym, więc zamiast je odrzucać, udawać, że nic nam nie jest, powinniśmy je przyjąć do wiadomości. To nie znaczy, iż się poddajemy, na pewno nie, skoro bowiem zaakceptujemy nasze problemy, gorsze dni, których doświadczamy, to będziemy choć wiedzieć, z którym wrogiem mamy do czynienia.
Continue reading "Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy problemów, jeśli faktycznie one występują. Na kłopoty istnieją przecież metody"
psycholog

Lęk, smutek – depresja czy zimowa chandra?

Gdy chmury zasłaniają niebo, a dni stają się coraz krótsze, wielu z nas spostrzega, żez każdą chwilą mniej rzeczy sprawia im radość. Są obojętni na wszystko, melancholia i zniechęcenie nie pozwalają normalnie funkcjonować. Wreszcie nie mają sił by wstać z łóżka w ciemny i zimny poranek. Depresja jest istotnym problemem, który przejawia się przede wszystkim znacznym i długotrwałym obniżeniem nastroju.
Continue reading "Lęk, smutek – depresja czy zimowa chandra?"
Wielkanocne dania pod okiem dietetyka

Jak możemy poprawić własne życie i nie martwić się, iż coś nam nie wychodzi? Nie istnieje jedna odpowiedź, lecz rządzi jedna myśl

Każdy z nas chce się czuć jak najbardziej korzystnie i swobodnie. Chcemy nie mieć różnych dolegliwości i stale mieć odpowiedni humor, pragniemy siebie akceptować, jak najmocniej się da. Chociaż dla wielu osób tego typu podejście jest jak najbardziej naturalne to są osoby, którym brakuje tego typu pewności, tego podejścia do rzeczywistości. Są oni dosyć smutni, zawsze coś im doskwiera, a przez małą wiarę we własny potencjał „zawalają” następne sprawy. To wszystko nie jest najlepszą prognozą, jeśli mówimy o radzeniu sobie w różnych sferach, szczególnie w dwóch najbardziej istotnych obszarach – zawodowej i prywatnej. Co na to poradzić?
Continue reading "Jak możemy poprawić własne życie i nie martwić się, iż coś nam nie wychodzi? Nie istnieje jedna odpowiedź, lecz rządzi jedna myśl"
jesień

skuteczne unikanie chandry jesiennej

Kiedy dopada nas jesienna melancholia, najchętniej siadamy przed telewizorem, owinięci pledem i pokrzepiamy się sporą ilością czekolady. Kiedy za oknem robi się zimniej, nie chce się nam opuszczać mieszkania, na szczęście są wypróbowane fortele na poprawę sobie podłego humoru. Nie wyczekujmy kiedy właśnie nas ogarnie depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Wiele zależy od nas samych. W wolnej chwili przejrzyjmy czasopismo o wyjazdach, obserwujmy zdjęcia egzotycznych wybrzeży, to na pewno poprawi nam samopoczucie i odpędzi jesienną depresję.
Continue reading "skuteczne unikanie chandry jesiennej"
lampa do światłoterapii

Gdy ktoś z naszych znajomych cierpi na depresję. Jak go wspierać?

Doskonale wiemy, że leczony katar trwa tydzień, natomiast nieleczony – siedem dni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeziębienie minie w określonym czasie. Ból brzucha także minie. Niestety, z depresją nie jest tak gładko. Nieleczona może doprowadzić do tragedii, a jej leczenie trwa czasami całe życie. Z tego powodu musimy otoczyć chorego opieką.
Continue reading "Gdy ktoś z naszych znajomych cierpi na depresję. Jak go wspierać?"
Lampa

Współczesne i skuteczne sposoby leczenia depresji – domowa fototerapia

Depresja, nadzwyczaj sezonowa, jest w dwudziestym pierwszym wieku uważana za chorobę cywilizacyjną obszarów północnych. Owa jednostka chorobowa istnieje w mocnym nasileniu nie jedynie w miejscach gdzie jest słaba jakość życia, lecz też tam gdzie jest mały dostęp do światła słonecznego. Nie bez powodu depresja sezonowa występuje najczęściej jesienią i zimą oraz nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.
Continue reading "Współczesne i skuteczne sposoby leczenia depresji – domowa fototerapia"
paradontoza

Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc

Obecnie na człowieka działa sporo czynników, które mocno oddziałują na jego psychikę. Tempo codzienności, chęć uzyskania sukcesu, trudna praca to wyłącznie niektóre aspekty niesamowicie wyczerpujące pokaźną część ludzi.
Continue reading "Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc"