rehabilitacja

Przydarzył ci się nieprzyjemny upadek i nie jesteś w stanie wrócić do zdrowia? Idź do ortopedy, może nadeszła pora na rehabilitację?

Człowiek nie potrafi dobrze funkcjonować bez należytej funkcjonalności ruchowej, może wprowadzać to w jego życie ogromne ograniczenia, staje się przyczyną dyskomfortu i komplikacji na wielu płaszczyznach. Częstą przyczyną dolegliwości narządu ruchu staje się upadek lub odmienny uraz, zazwyczaj całkiem błahy, a jednak mający wielki wpływ na zdrowie i możliwość poruszania się. W przypadku takich komplikacji należy starać się o najlepszą pomoc.
Continue reading "Przydarzył ci się nieprzyjemny upadek i nie jesteś w stanie wrócić do zdrowia? Idź do ortopedy, może nadeszła pora na rehabilitację?"
ciąża

Ginekolog – specjalista schorzeń kobiecych

Kobiety dosyć często zaniedbują swoje zdrowie, co jest spowodowane przeważnie wymagającym tempem ich życia. Prace domowe, opieka nad dziećmi i dodatkowo jeszcze nawał zadań związanych z pracą zawodową – to wszystko powoduje, że wiele osób unika systematycznych wizyt u specjalisty. Kobiety powinny jednak między innymi bardziej dbać o swoje kontakty ze specjalistą, zwłaszcza tym jakim jest ginekolog.
Continue reading "Ginekolog – specjalista schorzeń kobiecych"
senior

W jaki sposób uporać się ze sprawowaniem opieki nad osobą schorowaną? Czy dobrze jest poszukać opiekunki?

Przeróżnego rodzaju schorzenia dotykają nas w przeróżnym wieku. Czasem są to bardzo powszechne dolegliwości, a czasem groźne schorzenia, które wymagają poważnego leczenia i stałej opieki. Zapewnienie opieki choremu to niestety niezwykle problematyczna sprawa, bo obowiązki zawodowe oraz obowiązek utrzymania rodziny nie zawsze pozwalają nam, żeby poświęcić się wyłącznie temu. Niemniej znaczące jest także to, że opieka nierzadko powinna być połączona z specjalistycznym leczeniem albo rehabilitacją, co wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. W jaki sposób się uporać z takim kłopotem?
Continue reading "W jaki sposób uporać się ze sprawowaniem opieki nad osobą schorowaną? Czy dobrze jest poszukać opiekunki?"
Opieka szpitalna a opieka w hospicjum

Formy opieki w hospicjum prywatnym

Hospicjum jest to placówka działająca w celu wsparcia chorych w terminalnych stadiach ich choroby. Hospicja rozmieszczone są w całej Polsce, więc bez względu na miejsce, w którym potrzebne jest hospicjum, Śląsk i inne obszary kraju oferują znakomite instytucje gwarantujące wsparcie i opiekę nad chorymi. Wyróżnia się hospicja stacjonarne i domowe. Czym się odznaczają?
Continue reading "Formy opieki w hospicjum prywatnym"
bank genów

Pary, jakie mają problem z zapłodnieniem, mogą zgłosić się do świetnych fachowców

Doświadczeni fachowcy prowadzą ulepszone programy oraz wprowadzają także w naszym kraju istotne oraz przełomowe projekty w zwalczaniu niepłodności. Szerzenie świadomości wśród społeczeństwa może się okazać wskazówką do sukcesu. Biorąc pod uwagę dawstwo komórek jajowych, przyznać trzeba nieustanny rozwój tej dziedziny. Przetestowane rozwiązania brane są aktualnie pod uwagę przez wiele par, które mają problemy ze staraniem o malucha. Panie, jakie nie mają z różnych względów własnych jajeczek, mogą odnaleźć rozwiązanie dla siebie.
Continue reading "Pary, jakie mają problem z zapłodnieniem, mogą zgłosić się do świetnych fachowców"