ortopedia

ortopedia

Myślisz o zabiegu?

Wspaniałe odkrycie w leczeniu – komórki macierzyste. To technika, jaka pomoże wielu ludziom

Bajeczna, dogłębnie nowoczesna i małoinwazyjna technika pozwala wykorzystywać komórki macierzyste do regeneracji uszkodzonych tkanek w naszym organizmie. Wskutek tego można uniknąć zabiegów artroskopowych, oraz przeszczepów.Zużycie komórek macierzystych staje się bieżąco jedną z bardziej rozpoznawalnych i dobrze się zapowiadających metod leczenia małoinwazyjnego. Za sprawą tej metodzie możliwa jest wyjątkowo szybka regeneracja i odtworzenie zniszczonych tkanek, jak na przykład, tkanka kostna, mięśniowa czy też włóknista.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Profesjonalnie wykonana endoproteza dla wielu jest ostatnią deską ratunku

Tworzone obecnie przez specjalistów implanty mogą zastąpić kłopotliwe części układu ruchu, co uległy uszkodzeniu z rozmaitych powodów. Dzięki zaangażowaniu fachowców w tworzenie następnych rozwiązań, można trafić na pomoc na wysokim poziomie. Jeśli pod lupę weźmiemy element taki, jak endoproteza Kraków wychodzi do pacjentów z nowoczesnymi możliwościami rehabilitacyjnymi. Wiele osób z takim problemem wie, że może się zwracać do małopolskich profesjonalistów.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Jeśli masz problemy z kolanami lub zastanawiasz się, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, zdobądź wiedzę na temat

Jedną z metod leczenia, stosowaną przez ortopedów jest terapia czynnikami wzrostu. Pożądanym efektem tej terapii jest stymulacja uszkodzonych tkanek do skutecznej odbudowy. Z organizmu pacjenta odciąga się ok. 40 ml krwi, aby otrzymać z niej osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelt Rich Plasma). Taką substancję ,przy pomocy strzykawki, wprowadza się następnie do ciała chorego, w w okolicy uszkodzonego obszaru.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Współczesne metody leczenia ortopedycznego – urazy stawów

Rozmaite choroby, niedoboryoraz niespodziewane wypadki prowadzą niekiedy do nieprzyjemnych rezultatów. Niekiedy pozornie zwykłe złamanie bądź nadwyrężenie stawów może się okazać trudne do natychmiastowego wyleczenia – zwłaszcza wymagające przypadki to przykładowo uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego oraz zerwanie ścięgna Achillesa.
Read More