chirurg

Jeśli masz problemy z kolanami lub zastanawiasz się, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, zdobądź wiedzę na temat

Jednym ze sposobów leczenia, stosowanym przez ortopedów jest terapia czynnikami wzrostu. Pożądanym efektem tego zabiegu jest pobudzenie uszkodzonych tkanek do lepszej regeneracji. Z żyły chorego odciąga się ok. 40 ml krwi, aby pozyskać z niej osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelt Rich Plasma). Przygotowaną w ten sposób substancję ,przy pomocy strzykawki, wprowadza się następnie do organizmu chorego, w w obszarze uszkodzenia.
Continue reading "Jeśli masz problemy z kolanami lub zastanawiasz się, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, zdobądź wiedzę na temat"
operacja kolana

Współczesne metody leczenia ortopedycznego – urazy stawów

Różne choroby, niedobory, jak również niespodziewane wypadki prowadzą czasami do nieprzyjemnych konsekwencji. Czasem z pozoru zwyczajne złamanie lub nadwyrężenie kończyn dolnych może się okazać niełatwe do szybkiego wyleczenia – zwłaszcza wymagające przypadki to na przykład uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego , a także zerwanie ścięgna Achillesa.
Continue reading "Współczesne metody leczenia ortopedycznego – urazy stawów"
endoproteza

Profesjonalnie wykonana endoproteza dla wielu jest ostatnią deską ratunku

Wybierane teraz przez fachowców implanty zastępują problematyczne elementy układu ruchu, które uległy uszkodzeniu z różnych powodów. Dzięki zaangażowaniu ekspertów w tworzenie nowych opcji, można trafić na pomoc na wysokim poziomie. Jeśli pod uwagę weźmiemy element taki, jak endoproteza Kraków oferuje pacjentom nowatorskie możliwości. Wiele osób z takim problemem wie, że może się zwracać do małopolskich profesjonalistów.
Continue reading "Profesjonalnie wykonana endoproteza dla wielu jest ostatnią deską ratunku"
ortopedia

Wspaniałe odkrycie w leczeniu – komórki macierzyste. To technika, jaka pomoże wielu ludziom

Imponująca, zupełnie nowoczesna i małoinwazyjna technika pozwala używać komórki macierzyste do odbudowy zniszczonych tkanek w naszym organizmie. Wskutek tego można uniknąć zabiegów artroskopowych, oraz przeszczepów.Zastosowanie komórek macierzystych jest obecnie jedną z bardziej znanych i dobrze się zapowiadających metod leczenia małoinwazyjnego. Dzięki takiej metodzie wykonalna jest wyjątkowo szybka regeneracja i odtworzenie uszkodzonych tkanek, takich jak, tkanka kostna, mięśniowa czy też włóknista.
Continue reading "Wspaniałe odkrycie w leczeniu – komórki macierzyste. To technika, jaka pomoże wielu ludziom"