endoproteza

Profesjonalnie wykonana endoproteza dla wielu jest ostatnią deską ratunku

Wybierane dziś przez ekspertów implanty zastępują kłopotliwe elementy układu ruchu, co uległy uszkodzeniu z różnych powodów. Dzięki zaangażowaniu fachowców w przygotowywanie nowych rozwiązań, można trafić na pomoc na najwyższym poziomie. Jeśli pod lupę weźmiemy element taki, jak endoproteza Kraków proponuje pacjentom nowatorskie możliwości. Sporo osób z takim problemem wie, że może się zwracać do małopolskich profesjonalistów.
Continue reading "Profesjonalnie wykonana endoproteza dla wielu jest ostatnią deską ratunku"
ortopedia

Wspaniałe odkrycie w leczeniu – komórki macierzyste. To technika, jaka pomoże wielu ludziom

Głośna, zupełnie nowa i małoinwazyjna metoda pozwala używać komórki macierzyste do odbudowy uszkodzonych tkanek w naszym organizmie. Dzięki temu możemy uniknąć zabiegów artroskopowych, a także przeszczepów.Zużytkowanie komórek macierzystych jest w tym momencie jedną z najbardziej rozpoznawalnych i obiecujących metod leczenia małoinwazyjnego. Dzięki wyżej wymienionej technice możliwa jest wyjątkowo szybka regeneracja i odtworzenie uszkodzonych tkanek, takich jak, tkanka kostna, mięśniowa czy też włóknista.
Continue reading "Wspaniałe odkrycie w leczeniu – komórki macierzyste. To technika, jaka pomoże wielu ludziom"
chirurg

Jeśli masz problemy z kolanami lub zastanawiasz się, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, zdobądź wiedzę na temat

Jedną z metod leczenia, stosowaną przez lekarzy jest terapia czynnikami wzrostu. Pożądanym efektem tego zabiegu jest stymulacja uszkodzonych tkanek do szybszej regeneracji. Z żyły pacjenta pobiera się ok. 40 ml krwi, aby uzyskać z niej osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelt Rich Plasma). Przygotowaną w ten sposób substancję wstrzykuje się następnie do ciała pacjenta, w w obszarze uszkodzenia.
Continue reading "Jeśli masz problemy z kolanami lub zastanawiasz się, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, zdobądź wiedzę na temat"
operacja kolana

Współczesne metody leczenia ortopedycznego – urazy stawów

Różne choroby, niedobory, a także niespodziewane wypadki prowadzą niekiedy do przykrych konsekwencji. Czasami pozornie zwykłe złamanie lub nadwyrężenie nogi może być trudne do szybkiego wyleczenia – zwłaszcza wymagające przypadki to przykładowo uszkodzenie ACL , jak również zerwanie ścięgna Achillesa.
Continue reading "Współczesne metody leczenia ortopedycznego – urazy stawów"