Depilacja

Od dosyć dawna jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych jest depilacja. W przypadku mężczyzn będzie to przede wszystkim golenie zarostu na twarzy. U pań wyboru miejsc do usuwania owłosienia dokonuje się w oparciu o osobiste preferencje i rodzaj włosów. Jest to w takim razie kwestia osobista.

Dbaj o nogi w pracy i w domu

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Depilacja może odbywać się na różne sposoby. Oprócz sposobów tradycyjnych na dzień dzisiejszy coraz częściej stosuje się do tego celu nowoczesny sprzęt, jakim jest laser (zobacz: lasery ginekologiczne sprzedaż) diodowy. Różnorodne formy odznaczają się także różną skutecznością, widoczną przede wszystkim w szybkości ”powracania” owłosienia.

Depilacja w domu

Redukcji niechcianego owłosienia można dokonywać samodzielnie rozmaitymi metodami. Podstawową jest golenie. Dawniej do tej czynności używane były brzytwy oraz żyletki. Obecnie najpopularniejsze używane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one zawierać dwa lub trzy ostrza, czasami mają również wymienne wkłady. Przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wymagają używania kosmetyków w postaci pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety nie jest wysoka, włosy niezwykle szybko odrastają. Tutaj więcej informacji: polecane kosmetyki do włosów.

Alternatywę stanowią golarki i depilatory elektryczne lub na baterie. Ich podstawową zaletą jest możliwość wielokrotnego wykorzystywania oraz komfort w używaniu. Są także bardziej skuteczne od tradycyjnych maszynek. Depilatory dla kobiet to urządzenia stale udoskonalane; nadal jednak używanie ich wiąże się z bólem. Tak samo kwestia przedstawia się w przypadku plastrów z woskiem. Tę formę także można stosować samodzielnie. Jest jednak przeznaczona do depilacji tylko niektórych miejsc, ponadto odznacza się wysokim poziomem bólu. Dla zainteresowanych tematem: .

Depilacja w salonie kosmetycznym

Coraz więcej osób decyduje się na usuwanie niepożądanego owłosienia w salonie kosmetycznym. Ceny tego rodzaju usług są dużo wyższe niż w przypadku depilacji samodzielnej, są jednak o wiele skuteczniejsze. Sporą popularność zdobyło w ostatnim czasie stosowanie takich urządzeń jak laser diodowy. Równie popularna jest fotodepilacja. Obydwa zabiegi są raczej mało bolesne, cechuje je za to wysoka skuteczność. Ich ceny są zróżnicowane w zależności od miejsca, z którego usuwa się włosy.