Męskie obuwie

Obuwie jest niezwykle ważną częścią ubioru. Stanowi w pewnym sensie jego podstawę, jest rzeczą, na którą wbrew pozorom zwraca się ogromną uwagę, między innymi przy okazji pierwszego spotkania. Przykładowo bardzo wiele kobiet przyznaje, że w ocenie obcego człowieka pomóc może obserwacja obuwia. Dotyczy to zarówno stylu butów, tego, czy są dopasowane do reszty stroju, a także ich stanu. Najbardziej uwagę zwracają buty kobiece z racji tego, że są zwykle bardziej kolorowe i rzucające się w oczy różnorodnymi fasonami, szczególnie tymi na szpilkach.

Autor: GEOX
Z drugiej strony jednak obuwie panów jest tak samo istotne. Niestety bardzo często widzi się, że sklepy obuwnicze posiadają bardzo bogaty asortyment obuwia dla pań, przy czym obuwie męskie jest o wiele węziej reprezentowane. Z tego powodu czasami panowie mają niekiedy trudności z wyborem butów w stosunkowo korzystnej cenie.

Buty letnieWielu panów ma problemy z kupnem odpowiednich butów letnich dla siebie. U wielu z nich również obserwuje się niechęć do wybierania nie zakrytych butów takich jak na przykład sandały. Ta ostatnia tendencja jednak powoli się odwraca. Coraz częściej obserwuje się na ulicach panów chodzących w klapkach typu japonki czy także w sandałach. Ten typ butów na lato jest zdecydowanie praktyczniejszy, a co najważniejsze znacznie zdrowszy dla stóp. Nieustanne noszenie zakrytych butów może bowiem prowadzić do odparzania skóry i występowania różnorodnych schorzeń.

Część mężczyzn upodobała sobie jednak zestaw skarpety i sandały, który to już od dawna jest obiektem drwin. Niestety rzeczywiście zdarza się, że obraz Polaka za granicą wiąże się właśnie z tym nieeleganckim zestawieniem.

Obuwie o charakterze sportowymWielu miłośników wśród mężczyzn, w szczególności tych młodych, ma różnego rodzaju obuwie o charakterze sportowym. Modne buty męskie to również adidasy różnych firm. Ich miłośnicy to nierzadko miłośnicy aktywności fizycznej, jak również ci utożsamiający się z częścią subkultur. Dla niektórych młodych ludzi dobrym wyborem są również trampki. Oprócz tego na szeroką skalę kupowane są buty do biegania, których odmian jest bardzo dużo.