Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych dziedzin wśród lekarzy specjalistów. Duża liczba obywateli Polski cały czas boi się wizyty u stomatologa, tak samo wielu zawdzięcza im ulgę w cierpieniach. Specjalista może przeprowadzić błyskawiczny i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to wstawianie plomby, czy skomplikowany zabieg związany z zastosowaniem protezy.

Wykwalifikowany specjalista potrafi również zapobiec rozwojowi chorób zębów, tak żeby w późniejszym czasie nie musieć wykonywać długotrwałego i drogiego leczenia. Kolejki do najlepszych stomatologów potrafią być niezwykle długie, pacjenci rezerwują czasem wizyty nawet na kilka lat naprzód.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęściej pojawiające się chorobyDuża liczba ludzi cały czas ma problem z zapewnianiem prawidłowej higieny jamy ustnej, oraz przykładowo z wyborem odpowiedniej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi narzeka więc na kłopoty z dziąsłami czy choroby zębów. To z pozoru błahe objawy, ale zaniedbane mogą prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą uzębienia.

Chciałbyś poczytać więcej na ten temat – z pewnością przypadnie Ci do gustu bieżąca notka, którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej detali wejdź w link.

Dobranie najlepszej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi zapobiec wielu problemom, zazwyczaj z dziąsłami. Za sztywne włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w konsekwencji ich cofnięcie. To bardzo popularna dolegliwość, nosząca profesjonalną nazwę – parodontoza. Bywa ona spowodowana też sporą ilością kamienia nazębnego. Dla uniknięcia tego problemu, zaleca się więc systematyczne usuwanie kamienia nazębnego u dentysty – sprawdź ofertę gabinetu stomatologicznego.

Stomatologa nie da się uniknąć
Parodontoza jest jednym ze schorzeń, któremu dobry lekarz stomatolog (www.meanderstomatologia.pl/stomatologia-zachowawcza) umie zapobiec. Dużym wyzwaniem dla dentysty są zabiegi protetyczne (gdzie wykonam protezę zębową). Zęby, mimo że wykonane z wytrzymałego szkliwa, mogą ulec uszkodzeniu. Niezachowanie prawidłowej higieny uzębienia może także skutkować wypadaniem zębów. W takim przypadku, żeby pacjent był w stanie normalnie funkcjonować, wstawia się implanty stomatologiczne. Jest to o wiele wygodniejsze i bardziej estetyczne rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg polega na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego implantu zęba. Implant zębowy jest nie do odróżnienia od prawdziwego zęba, co jest jednym z powodów powszechności tej metody walki z brakiem uzębienia.