profilaktyka

profilaktyka

Myślisz o zabiegu?

Zdrowa dieta, uprawianie sportu a także regularne badania, czyli jak dbać o swoje zdrowie?

Tematyka zdrowia oraz właściwego odżywiania jest cały czas bardzo na czasie. Nieomal w każdym programie TV w tak zwanym bloku śniadaniowym napotkamy na wzmianki o zdrowym odżywianiu lub o tym, jak istotny jest zdrowy tryb życia. Także nauka i zaawansowana medycyna przychodzą z radą tym, którzy chcieliby fachowo zadbać o swoje zdrowie. Coraz częściej w miejskich parkach wyznaczane są trasy do biegów. Na przykład we Wrocławiu od kilku lat istnieje grupa biegaczy związana z radiem Wrocław, które to niedawno w miejscowości Duszniki Zdrój otworzyło już dwudziestą trasę biegową.
Read More
Myślisz o zabiegu?
Uroda bierze się z wnętrza

Kontroluj własne zdrowie, przeprowadzając okresowe badania lekarskie, to doprawdy wyjątkowo istotne

Z pewnością każda osoba jest świadoma, jak ważną wartością jest zdrowie i jak sporo zainteresowania warto mu poświęcać. Regularne badania profilaktyczne pozwalają wykryć we wczesnym momencie wiele niebezpiecznych schorzeń oraz odpowiednio wcześnie podjąć terapię. Przez to zyskuje się znaczniejsze szanse na pełne wyzdrowienie, a także na zapobieganie występowaniu niektórych chorób.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Fizjoterapia – więcej o zawodu

Fizjoterapia to lekarski kierunek powiązany z ochroną zdrowia, likwidacją następstw lub łagodzeniem konsekwencji choroby, zapobieganiem i przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego życia. Fizjoterapia jest dziedziną poznania naukowego oraz działalności praktycznej, umiejscowiona w sferze nauk medycznych, nauk o kulturze fizycznej. Dlatego jej miejsce w systemie nauk znajduje się pomiędzy teorią kultury fizycznej a naukami lekarskimi, niezależnie od podziału nauk i ich segmentacji.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Jakie nowości przynosi chirurgia onkologiczna Wrocław czy poradnia medycyny estetycznej

Celem chirurgii i medycyny estetycznej jest ulepszenie wyglądu. To ona sprawia nie tylko pozytywne zmiany w postrzeganiu człowieka, lecz przede wszystkim oddziałuje bardzo dobrze na jego psychikę. Działania odmładzające to jedne z nadzwyczaj modnych metod medycznych na świecie. Każdego roku poddaje się im dużo osób, dla jakich ciekawy, młody wizerunek jest najbardziej ważny. Gabinet medycyny estetycznej proponuje rząd zabiegów odmładzających i kształtujących.

Read More
Myślisz o zabiegu?
Uroda bierze się z wnętrza

Jak i czy skutecznie można ochronić się przed chorobami oczu? Prezentujemy kilka wskazówek dotyczących zwyrodnienia AMD

Czy wiesz, czym jest AMD? Zazwyczaj nie mamy zbyt wielkiej wiedzy na temat chorób oczu, choć dotyczą one coraz większej liczby ludzi. Zazwyczaj zaczynamy interesować się możliwościami leczenia dopiero wówczas, gdy już dopadnie nas choroba – jednak trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że czasami wtedy jest już za późno.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Ta choroba umie być podstępna

Są schorzenia, które rozwijają się w taki sposób i które jednocześnie dają tak czytelne symptomy, że często samodzielnie, jeszcze przed rozmową z lekarzem, jesteśmy w stanie wiedzieć, co nam dolega. Jednak istnieją też takie schorzenia, które latami mogą się rozwijać bez naszej wiedzy, lub mogą oferować takie objawy, iż nawet lekarzom będzie trudno dać ostateczną diagnozę. Nie mniej im szybciej wyłapiemy, że dzieje się coś niedobrego z naszym ciałem, tym znaczniejsza będzie szansa na całkowite uzdrowienie.
Read More
Myślisz o zabiegu?

W jaki sposób powinniśmy zadbać o swój uśmiech?

W dzisiejszym świecie prezencja posiada ogromne znaczenie. Poważnym nieporozumieniem jest nie przyjmowanie takiego oczywistego faktu. Osoby publiczne, czy gwiazdy estrady mają wręcz obowiązek dbać o swoją urodę. Tymczasem my, zwykli śmiertelnicy, wcale nie musimy dążyć do ideału piękna, starczy, że we właściwy sposób zadbamy o swój wygląd. Wiemy przecież doskonale, że o wiele milej obcuje się z osobą, która wie jak zadbać o siebie i podkreślić swoje dobre strony.
Read More