profilaktyka

profilaktyka

Myślisz o zabiegu?

Ta choroba umie być podstępna

Są choroby, które rozwijają się w taki sposób oraz które równocześnie dają tak jasne objawy, że zazwyczaj sami, jeszcze przed rozmową z lekarzem, jesteśmy w stanie powiedzieć, co nam doskwiera. Jednak są również takie schorzenia, które latami mogą się rozwijać bez naszej wiedzy, albo mają szansę oferować takie objawy, iż nawet lekarzom będzie ciężko dać końcową diagnozę. Nie mniej im szybciej zauważymy, iż dzieje się coś złego z naszym ciałem, tym znaczniejsza będzie szansa na całkowite wyleczenie.
Read More
Myślisz o zabiegu?
Uroda bierze się z wnętrza

Kontroluj własne zdrowie, przeprowadzając okresowe badania lekarskie, to doprawdy wyjątkowo istotne

Z pewnością każda osoba bywa świadoma, jak ważną wartością jest zdrowie i jak sporo zainteresowania powinno się mu poświęcać. Regularne konsultacje profilaktyczne pozwalają zdiagnozować na wczesnym etapie wiele groźnych chorób i właściwie wcześnie zacząć kurację. Przez to ma się większe szanse na całkowite wyzdrowienie, a także na zapobieganie występowaniu pewnych chorób.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Fizjoterapia – więcej o zawodu

Fizjoterapia to medyczny profil powiązany z ochroną zdrowia, likwidacją następstw albo łagodzeniem następstw choroby, zapobieganiem i przywracaniem sprawności w ciągu całego życia. Fizjoterapia jest dziedziną poznania naukowego oraz działalności praktycznej, umiejscowiona w sferze nauk medycznych, nauk o zdrowiu. Stąd jej miejsce w systemie nauk znajduje się pomiędzy teorią kultury fizycznej a naukami lekarskimi, niezależnie od rozkładu nauk i ich klasyfikacji.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Zdrowa dieta, uprawianie sportu a także regularne badania, czyli jak dbać o swoje zdrowie?

Temat zdrowia oraz właściwego odżywiania jest cały czas bardzo na topie. Nieomal w każdym programie TV w tak zwanym bloku śniadaniowym napotkamy na wzmianki o prawidłowym odżywianiu lub o tym, jak istotny jest zdrowy tryb życia. Także nauka oraz zaawansowana medycyna przychodzą z radą tym, którzy chcą fachowo zadbać o swój stan zdrowia. Często w miejskich parkach tworzone są trasy do biegania. Na przykład we Wrocławiu od lat istnieje drużyna biegaczy związana z radiem Wrocław, które to ostatnimi czasy w miejscowości Duszniki Zdrój otworzyło już dwudziestą trasę do biegania.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Jakie nowości przynosi chirurgia onkologiczna Wrocław czy poradnia medycyny estetycznej

Celem chirurgii i medycyny estetycznej jest ulepszenie wyglądu. To ona sprawia nie tylko pozytywne zmiany w postrzeganiu człowieka, lecz przede wszystkim oddziałuje bardzo dobrze na jego psychikę. Działania odmładzające to jedne z nadzwyczaj modnych metod medycznych na świecie. Każdego roku poddaje się im dużo osób, dla jakich ciekawy, młody wizerunek jest najbardziej ważny. Gabinet medycyny estetycznej proponuje rząd zabiegów odmładzających i kształtujących.

Read More
Myślisz o zabiegu?
Uroda bierze się z wnętrza

Jak i czy skutecznie można ochronić się przed chorobami oczu? Prezentujemy kilka wskazówek dotyczących zwyrodnienia AMD

Czy wiesz, czym jest AMD? Zazwyczaj nie mamy zbyt wielkiej wiedzy na temat chorób oczu, choć dotyczą one coraz większej liczby ludzi. Zazwyczaj zaczynamy interesować się możliwościami leczenia dopiero wówczas, gdy już dopadnie nas choroba – jednak trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że czasami wtedy jest już za późno.
Read More
Myślisz o zabiegu?

W jaki sposób powinniśmy zadbać o swój uśmiech?

W dzisiejszym świecie prezencja posiada ogromne znaczenie. Poważnym nieporozumieniem jest nie przyjmowanie takiego oczywistego faktu. Osoby publiczne, czy gwiazdy estrady mają wręcz obowiązek dbać o swoją urodę. Tymczasem my, zwykli śmiertelnicy, wcale nie musimy dążyć do ideału piękna, starczy, że we właściwy sposób zadbamy o swój wygląd. Wiemy przecież doskonale, że o wiele milej obcuje się z osobą, która wie jak zadbać o siebie i podkreślić swoje dobre strony.
Read More