rekonstrukcja kolana

rekonstrukcja stawu kolanowego

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest niezbędne wtedy, jak jego defekty wykluczają leczenie zezwalające oszczędzić prawdziwy staw. Degradacja stawu kolanowego, nazywane chorobą zwyrodnieniową, może wystąpić w następstwie zużycia chrząstki stawowej, powiązanej z zaawansowanym wiekiem. Jeśli zużycie jest poważne, wtenczas wywołuje ono ból i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie nadwątlonych części kolana na syntetyczny staw kolanowy.
Continue reading "rekonstrukcja stawu kolanowego"
Gabinet dentystyczny

Stomatologia estetyczna oraz protetyka – w czym potrafi nam wesprzeć

Stomatologia estetyczna to popularna dziedzina, która dba o design zębów pod wieloma kątami. W ofercie stomatologii estetycznej mieszczą się między innymi licówki, mosty protetyczne oraz korony, a także plastyka dziąseł, korekta zębów czy wybielanie. Dziś stomatologia estetyczna jest nadzwyczaj rozwinięta, więc niezależnie od stanu naszego uzębienia, dzięki licznym oferowanym usługom, każdy z nas zdoła cieszyć się pięknym uśmiechem.
Continue reading "Stomatologia estetyczna oraz protetyka – w czym potrafi nam wesprzeć"
Endoproteza biodra

Prężny i aktywny rozkwit medycyny w XXI wieku

Medycyna w dzisiejszych czasach rozwija się aktualnie ogromnie żywiołowo. Jeszcze parę lat temu na niemało chorób i schorzeń nie było leków, multum operacji było wprost niemożliwych do stworzenia, dzisiaj poziom medycyny jest znacznie wyższy i możemy zapobiegać i leczyć niemało ciężkich chorób i schorzeń. Też chirurgia rozwinęła się w bardzo sporym stopniu, do niedawna nikt by nie pomyślał, iż wolno wykonywać operacje na otwartym sercu czy na nienarodzonym jeszcze dziecku (płodzie) w łonie matki.
Continue reading "Prężny i aktywny rozkwit medycyny w XXI wieku"