Endoproteza biodra

Prężny i aktywny rozkwit medycyny w XXI wieku

Medycyna w obecnych czasach rozwija się teraz niezwykle prężnie. Jeszcze kilka lat temu na multum chorób oraz schorzeń nie było leków, niemało operacji było wręcz niemożliwych do stworzenia, obecnie poziom medycyny jest znacznie wyższy i możemy zapobiegać i leczyć wiele ciężkich chorób oraz schorzeń. Też chirurgia rozciągnęła się w niezmiernie ogromnym stopniu, do niedawna nikt by nie pomyślał, że można robić operacje na otwartym sercu czy też na nienarodzonym jeszcze dziecku (płodzie) w łonie matki.
Continue reading "Prężny i aktywny rozkwit medycyny w XXI wieku"
Gabinet dentystyczny

Stomatologia estetyczna oraz protetyka – w czym potrafi nam wesprzeć

Stomatologia estetyczna to modna dyscyplina, jaka dba o image zębów pod wieloma kątami. W ofercie stomatologii estetycznej znajdują się między innymi licówki, mosty protetyczne oraz korony, a także plastyka dziąseł, korekta zębów lub wybielanie. Współcześnie stomatologia estetyczna jest ogromnie rozwinięta, w związku z tym niezależnie od stanu naszego uzębienia, dzięki sporym proponowanym usługom, każdy z nas może cieszyć się ładnym uśmiechem.
Continue reading "Stomatologia estetyczna oraz protetyka – w czym potrafi nam wesprzeć"
rekonstrukcja kolana

rekonstrukcja stawu kolanowego

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest konieczne wówczas, jak jego uszkodzenia wyłączają leczenie umożliwiające ocalić prawdziwy staw. Zniszczenie stawu kolanowego, zwane chorobą zwyrodnieniową, może wystąpić na skutek zniszczenia chrząstki stawowej, związanej z podeszłym wiekiem. Jeśli zużycie jest spore, wtenczas powoduje ono ból i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie nadwątlonych części kolana na sztuczny staw kolanowy.
Continue reading "rekonstrukcja stawu kolanowego"