Gabinet dentystyczny

Stomatologia estetyczna oraz protetyka – w czym potrafi nam wesprzeć

Stomatologia estetyczna to popularna dziedzina, która dba o design zębów pod wieloma kątami. W ofercie stomatologii estetycznej mieszczą się między innymi licówki, mosty protetyczne oraz korony, a także plastyka dziąseł, korekta zębów czy wybielanie. Dziś stomatologia estetyczna jest nadzwyczaj rozwinięta, więc niezależnie od stanu naszego uzębienia, dzięki licznym oferowanym usługom, każdy z nas zdoła cieszyć się pięknym uśmiechem.
Continue reading "Stomatologia estetyczna oraz protetyka – w czym potrafi nam wesprzeć"
Endoproteza biodra

Prężny i aktywny rozkwit medycyny w XXI wieku

Medycyna w dzisiejszych czasach rozwija się aktualnie ogromnie żywiołowo. Jeszcze parę lat temu na niemało chorób i schorzeń nie było leków, multum operacji było wprost niemożliwych do stworzenia, dzisiaj poziom medycyny jest znacznie wyższy i możemy zapobiegać i leczyć niemało ciężkich chorób i schorzeń. Też chirurgia rozwinęła się w bardzo sporym stopniu, do niedawna nikt by nie pomyślał, iż wolno wykonywać operacje na otwartym sercu czy na nienarodzonym jeszcze dziecku (płodzie) w łonie matki.
Continue reading "Prężny i aktywny rozkwit medycyny w XXI wieku"
rekonstrukcja kolana

rekonstrukcja stawu kolanowego

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest niezbędne wtedy, kiedy jego uszkodzenia wykluczają leczenie zezwalające zachować normalny staw. Zniszczenie stawu kolanowego, nazywane chorobą zwyrodnieniową, może pojawić się na skutek zużycia chrząstki stawowej, związanej z zaawansowanym wiekiem. Jeśli zużycie bywa rozległe, wtedy powoduje ono ból i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie osłabionych części kolana na sztuczny staw kolanowy.
Continue reading "rekonstrukcja stawu kolanowego"