Psycholog

Psycholog

Myślisz o zabiegu?

Uśmiechaj się, słuchaj innych i wykonuj swoje obowiązki, czyli w jaki sposób zostać lubianym oraz tłumnie odwiedzanym psychoterapeutą

Kiedy młody mężczyzna kończy liceum musi zadecydować o swojej przyszłości zawodowej. A taka ważna decyzja nie zawsze jest dobrze przemyślana: czasami jest to zwykły zbieg okoliczności, a niekiedy nacisk ze strony rodziny. Tymczasem w życiu warto robić to, co się rzeczywiście lubi. W wiążącym wyborze może pomóc test przeprowadzony przez psychologa. A wybranym młodym mężczyznom wspomniany test psychologiczny podpowie, aby w niedalekiej przyszłości zostali psychoterapeutami.
Read More
Myślisz o zabiegu?

posiadasz kłopoty w życiu i potrzebujesz porady? Sprawdź kiedy warto skorzystać z psychologicznej interwencji?

Jeśli masz wrażenie, iż tracisz kontrolę nad swoim życiem, bądź czujesz się nim nadmiernie przytłoczony, wówczas warto zwrócić się o radę do specjalisty. Dialog z postronnym psychoterapeutą, który stosuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi twoje życie i wspomoże rozwiązywanie niepokojących problemów. Psycholog to postronna oraz właściwie wykwalifikowana jednostka, która wie jak słuchać i we właściwy sposób wyciągnie wnioski w taki sposób aby w sposób prędki, nieskomplikowany i przed wszystkim efektywny zmierzać do wyjścia z kłębiących się trudności.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Pragniemy zadbać o swoje zdrowie, ale jak?

Pisanie, że zdrowie jest w naszym życiu najbardziej istotne, w sumie nie ma żadnego sensu. W końcu absolutnie każdy człowiek świetnie o tym wie. I dlatego tym bardziej bardzo dziwi to, iż w wielu przypadkach najzupełniej deprecjonujemy rady ludzi, którzy mawiają, że jeżeli nie chcielibyśmy uskarżać się na jakość swojego zdrowia, bez cienia wątpliwości powinniśmy wziąć się za siebie. Na samym początku przypomnijmy jak wielce ważne jest to, aby sporo chętniej odwiedzać ośrodki zdrowia!
Read More
Myślisz o zabiegu?

Zbawienne przemiany obyczajowe w naszym świecie powodują stres. Jak sobie z nimi radzić i czy warto skorzystać z porady psychologa ?

Odmienia się nasz świat. Odmiany tyczą się praktycznie wszelkiej dziedziny naszego życia zacząwszy od gospodarki, aż po sferę osobistą. Modyfikują się na przykład role społeczne. Nie jest obecnie niczym szczególnym widok młodego mężczyzny ze spacerówką na spacerze czy też na zakupach z maluchami. Mężczyźni mają takie samo prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Jednym słowem, nowocześni mężczyźni w wielu wypadkach wiedzą jak ważne jest aktywne uczestnictwo w oświacie własnych dzieci. Jeszcze generację wstecz nie było to tak normalne.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Szeroki zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwracać się ze swoim problemem?

Psycholog to zawód uniwersalny, z pogranicza wielu innych zawodów: psychiatry, psychoterapeuty czy coacha. Od lekcji nauczycielskich w szkole przez rozwój osobisty po kompetencje psychiatry – na każdej tej płaszczyźnie przedmiotem rozmowy i „hartowania” jest nasza psychika. Mając problemy w wybranej przestrzeni życiowej wybierzemy się do psychologa specjalisty, zajmującego się wybraną „działką”.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Wyłącznym sposobem na pokonanie chandry jest trwały kontakt z fachowym terapeutą – w jaki sposób go znaleźć w takim mieście jak Katowice?

Osoby walczące z chorobami istoty umysłowej są nie raz w znacznie trudniejszej kondycji niż ludzie, jacy na przykład chorują na różnorodne fizyczne urazy a także choroby. Na pewno chandra należy do chorób niezmiernie męczących i niesamowicie obciążających familię i bliskich. Wiele osób nie przyznaje się przed bliskimi, do swoich udręk i unika rozmów na ten temat, by nie obwiniać ich własnymi rozterkami.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Rehabilitacja w stolicy województwa dolnośląskiego – które gabinety warte są uwagi?

Gdy ktokolwiek dozna małego uszczerbku na zdrowiu często nie musi poddawać się rehabilitacji. Jednak, kiedy wypadek doprowadził do poważnej kontuzji, a czasem do zaniku jakiś umiejętności w takim przypadku rehabilitacja jest niezbędna. W dużych miastach nie będzie kłopotu ze znalezieniem ośrodka rehabilitacja wrocław. W stolicy Dolnego Śląska jest kilkanaście miejsc, gdzie rehabilitowane osoby z dużym ubytkiem na zdrowiu.
Read More
Myślisz o zabiegu?

W jaki sposób szybko wrócić do dobrej kondycji!

Z profesją fizjoterapeuty w polskich warunkach jest trochę tak jak z polskim wszechobecnym chaosem. to prawda, sytuacja w wielu płaszczyznach się naprawia, lecz jakby na złość, co jakiś czas wraca następna sprawa, której – mówiąc taktownie – nikt nie chce podjąć. Tak jest na przykład z unormowaniem grupy zawodów. Niedawno jeszcze były już minister sprawiedliwości postąpił o krok dalej i rozpoczął popularyzować deregulację zapominając chyba jednak o tym, że zamiast deregulować należy w pierwszej kolejności niektórewybrane branże znormalizować!
Read More
Myślisz o zabiegu?

Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy problemów, jeśli faktycznie one występują. Na kłopoty istnieją przecież metody

Nie ma w sumie jednej jedynej rady na wszystkie bolączki, jakie mogą nam uprzykrzać życie. Są one niestety procesem dość naturalnym, więc zamiast je odrzucać, udawać, że wszystko jest w porządku, trzeba je zatwierdzić. To nie oznacza, że się poddajemy, na pewno nie, jeśli bowiem zaakceptujemy nasze bolączki, gorsze dni, których doświadczamy, to będziemy choć wiedzieć, z jakim wrogiem mamy do czynienia.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Złe usposobienie, beznadziejny nastrój – dobry psycholog odszuka antidotum.

W dzisiejszych czasach człowiek goni za pieniądzem. Szuka alternatywnych rozwiązań, lepszych możliwości nie tylko dla siebie. Przede wszystkim robi to dla bliskich. Nie zauważa, iż nagle zaczyna pozostawać po godzinach w pracy oraz na zgromadzeniach z kontrahentami niż w domu. Pogrąża siebie, a co za tym idzie przestaje zajmować się sprawami rodzinnymi. Dość często zdarza się, że dzieci pogrążają się w różne kłopoty. Bo przecież nikt się nimi nie interesuje .
Read More