psychoterapeuta

Kłopoty sfery psychicznej to znak naszej epoki. Są coraz częstsze, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc

Codzienne życie jest w stanie dać w kość nawet najbardziej wytrzymałym. Pogoń za sukcesem, troska o najbliższych, coraz większe ambicje i inne niespotykane wydarzenia, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Gdzieś bowiem jest miejsce, w jakim kumulują się te wszystkie niepokoje, jakich nie odreagowaliśmy lecz umieściliśmy głęboko, by nie utrudniały nam codziennego życia. I dopóki jest dobrze, dalej właściwie funkcjonujemy i wszystko gra, to nawet nie myślimy o swojej kondycji psychicznej. Mniej korzystnie, gdy kłopoty emocjonalne staną się tak silne, iż przestaniemy zwyczajnie funkcjonować. W tej sytuacji być może będziemy zmuszeni korzystać z właściwej pomocy, przykładowo z psychoterapii.
Continue reading "Kłopoty sfery psychicznej to znak naszej epoki. Są coraz częstsze, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc"
psychoterapeuta

Skuteczna psychoterapia – kto może jej potrzebować?

W chwili obecnej właściwie w każdym większym mieście na terenie Polski funkcjonuje przynajmniej jeden gabinet, w którym można skorzystać ze specjalistycznej psychoterapii. Bardzo dobrze pokazuje to, że usługi tego typu cieszą się znaczną popularnością; jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż jeszcze stosunkowo niedawno bardzo powszechnie twierdzono, że mogą z nich korzystać jedynie osoby cierpiące z powodu rzeczywiście poważnych już zaburzeń psychicznych.
Continue reading "Skuteczna psychoterapia – kto może jej potrzebować?"