psychoterapia

psychoterapia

Czym jest depresja sezonowa? Co warto o niej wiedzieć?

Z depresją zmaga się coraz więcej osób. Okazuje się, że ta dolegliwość może być katastrofalna w rezultatach, jeśli nie ma specjalistycznej pomocy i fachowego leczenia. A na czym polega depresja sezonowa?
Read More
Myślisz o zabiegu?

Kłopoty sfery psychicznej to znak naszej epoki. Są coraz częstsze, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc

Codzienna egzystencja potrafi dać w kość nawet najbardziej wytrzymałym. Pogoń za powodzeniem, troska o najbliższych, wzrastające ambicje i pozostałe niespodziewane wydarzenia, to tylko wierzchołek góry lodowej. Gdzieś bowiem jest miejsce, w którym kumulują się te wszystkie stresy, jakich nie odreagowaliśmy lecz schowaliśmy głęboko, żeby nie przeszkadzały nam w codziennym życiu. I dopóki jest okej, dalej dobrze działamy i wszystko gra, to nawet nie myślimy o swojej kondycji psychicznej. Mniej korzystnie, jak problemy emocjonalne staną się tak silne, że przestaniemy normalnie funkcjonować. W takiej sytuacji być może będziemy zmuszeni skorzystać z właściwej pomocy, na przykład z psychoterapii.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Skuteczna psychoterapia – kto może jej potrzebować?

Obecnie właściwie w każdym dużym mieście w Polsce funkcjonuje minimum jeden gabinet, w którym możemy skorzystać ze specjalistycznej psychoterapii. Bardzo dobrze pokazuje to, że usługi tego typu cieszą się znaczną popularnością; jest to doskonała wiadomość, bo jeszcze stosunkowo niedawno bardzo powszechnie myślano, że mogą z nich korzystać tylko osoby cierpiące z powodu faktycznie poważnych już zaburzeń psychicznych.
Read More