psychoterapeuta

Kłopoty sfery psychicznej to znak naszej epoki. Są coraz częstsze, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc

Codzienna egzystencja potrafi dać w kość nawet najbardziej wytrzymałym. Pogoń za powodzeniem, troska o rodzinę, wzrastające ambicje i inne niespotykane wydarzenia, to tylko wierzchołek góry lodowej. Gdzieś bowiem jest miejsce, w którym kumulują się te wszystkie niepokoje, których nie odreagowaliśmy lecz schowaliśmy głęboko, ażeby nie utrudniały nam codziennego życia. I dopóki jest dobrze, dalej odpowiednio działamy i wszystko gra, to nawet nie myślimy o swojej psychicznej kondycji. Mniej korzystnie, gdy trudności emocjonalne staną się tak mocne, że przestaniemy normalnie funkcjonować. W tej sytuacji być może będziemy zmuszeni skorzystać z właściwej pomocy, przykładowo z psychoterapii.
Continue reading "Kłopoty sfery psychicznej to znak naszej epoki. Są coraz częstsze, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc"
psychoterapeuta

Skuteczna psychoterapia – kto może jej potrzebować?

W chwili obecnej właściwie w każdym większym mieście na terenie Polski funkcjonuje przynajmniej jeden gabinet, w którym można skorzystać ze specjalistycznej psychoterapii. Bardzo dobrze pokazuje to, że usługi tego typu cieszą się znaczną popularnością; jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż jeszcze stosunkowo niedawno bardzo powszechnie twierdzono, że mogą z nich korzystać jedynie osoby cierpiące z powodu rzeczywiście poważnych już zaburzeń psychicznych.
Continue reading "Skuteczna psychoterapia – kto może jej potrzebować?"