mężczyzna w okularach z czarnymi obramowaniami

O profilaktyce i leczeniu chorób i wad oczu

Aktualnie coraz częstszym problemem stają się rozmaite schorzenia wzroku. Sformułowania w rodzaju „operacje zeza” słyszane są bardzo często. Oprócz wad wrodzonych, które pojawiały się w zasadzie w każdych czasach, nagminne są wady nabyte. Biorą się one najczęściej z niewłaściwego trybu życia. Chodzi przede wszystkim o tak wszechobecne na dzień dzisiejszy urządzenia jak telewizor czy komputer. Same w sobie nie wywołują osłabienia wzroku.
Continue reading "O profilaktyce i leczeniu chorób i wad oczu"

Bądź atrakcyjna o każdej porze dnia oraz nocy

W dzisiejszych realiach, większość pań, zwłaszcza takich młodszych, niezwykle troszczy sięo własny wygląd. Uczęszczają na basen, aby ukształtować figurę, płacą za ciekawą garderobę, odwiedzają fryzjera w niewielkich odstępach czasu.
Continue reading "Bądź atrakcyjna o każdej porze dnia oraz nocy"
chłopiec

Bielizna dla dziecka

Opiekunowie małej córki, najczęściej matka, dzisiaj czy jutro staną w obliczu zdania wypowiedzianego przez małą damę „mamo, tatusiu, ja już chce być dorosła”. Zazwyczaj taka deklaracja jest wygłaszana przez 8 czy 9 latkę. Rodzice w powyższym położeniu stają przed wyborem co zrobić, by ich Zosia poczuła się troszeczkę doroślej. Pewnie mamę w tym momencie z jednej strony ogarnia niemałe wzruszenie, a jednocześnie troszkę śmieszą tak kategoryczne słowa u tak młodej osóbki. Na pewno jednym z rozwiązań w arsenale rodzica jest powierzenie córeczce jakiejś odpowiedzialnej funkcji w domu, którą dotychczas wykonywała mamusia czy tata.
Continue reading "Bielizna dla dziecka"