wzrok

Właściwe spojrzenie na otoczenie – korekcja wzroku za pomocą lasera

 Czy znasz pojęcie femtolasik? Jeśli nie, to z pewnością nie miałeś dotychczas do czynienia z korekcją wad wzroku. Obecnie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich ludzi, którzy nie lubią nosić okularów, jednak z powodu wady wzroku muszą je zakładać. Innym rozwiązaniem są oczywiście również soczewki, ale nie każdy może je stosować, raz z powodów zdrowotnych, innym razem ze względu na mały komfort.
Continue reading "Właściwe spojrzenie na otoczenie – korekcja wzroku za pomocą lasera"
images

Czym charakteryzuje się Femtolasik – innowacja w chirurgii oczu

Różnego rodzaju mankamenty wzroku, chociaż powszechne u ludzi, umieją być przyczyną dużego dyskomfortu. Niestety, nawet te najdroższe soczewki i szkła nie zawsze pozwolą chorym na pełen komfort w różnych wypadkach – od wielogodzinnej pracy przy komputerze aż po uprawianie sportu. Dlatego też współcześnie bardzo ciekawym sposobem na poprawienie zdrowia jest laserowa korekcja wzroku – w praktyce bezinwazyjna, a wyróżniająca się olbrzymią efektywnością. Jednak i w tej dziedzinie można znaleźć coraz więcej innowacyjności – rozważając laserowe operowanie oczu bez wątpienia warto wybrać Femtolasik, czyli nowoczesny rodzaj lasera femtosekundowego.
Continue reading "Czym charakteryzuje się Femtolasik – innowacja w chirurgii oczu"
mężczyzna w okularach z czarnymi obramowaniami

O profilaktyce i leczeniu chorób i wad oczu

Obecnie coraz częstszym zjawiskiem są różnorodne schorzenia wzroku. Hasła w rodzaju „operacje zeza” słyszane są niezwykle często. Poza wadami wrodzonymi, które pojawiały się w zasadzie zawsze, częste są wady nabyte. Biorą się one najczęściej z niewłaściwego trybu życia. Chodzi w pierwszej kolejności o tak rozpowszechnione aktualnie urządzenia jak telewizja czy komputer. Same w sobie nie powodują osłabienia wzroku.
Continue reading "O profilaktyce i leczeniu chorób i wad oczu"
okulary

Innowacyjna metoda dzięki której osoby posiadające wady wzroku więcej nie będą miały powodu do narzekania.

W okulistyce pojawia się coraz więcej metod leczniczych, które nie będą wymagać użycia skalpela. Pozostaje to czymś, co pokazuje, że też w takiej dziedzinie miał miejsce znaczący progres. Chorujący na wzrok ludzie w takim razie przekonani są do tego, aby korzystać z tych sposobów.
Continue reading "Innowacyjna metoda dzięki której osoby posiadające wady wzroku więcej nie będą miały powodu do narzekania."
oko

Borykasz się z kłopotami ze wzrokiem? Być może przyszła najlepsza chwila na korygujący zabieg?

Oko – jeden z najistotniejszych ludzkich narządów. Pozwala nam widzieć piękny świat, poznawać otoczenie zmysłem wzroku, cieszyć się pięknymi przedmiotami oraz komfortowo wypełniać codzienne czynności. Kiedy pojawiają się problemy zdrowotne powiązane ze wzrokiem, funkcjonalność człowieka znacząco się obniża oraz staje się przyczyną dyskomfortu. Dlatego, jeżeli miewamy do czynienia z jakimikolwiek zaburzeniami wzroku, nie należy czekać na postęp choroby i lepiej od razu udać się do specjalisty.
Continue reading "Borykasz się z kłopotami ze wzrokiem? Być może przyszła najlepsza chwila na korygujący zabieg?"
Oczy

Krótkowzroczność cywilizacyjną chorobą

Wady wzroku to jedne z bardzo rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych. Nie jesteśmy co prawda jeszcze społecznością okularników, jednakże nie ulega wątpliwości że schorzenia oka stają się chorobą cywilizacyjną. Powodem tego jest fakt, że – powiedziawszy wprost – katujemy nasz wzrok pracą do jakiej nie jest on przystosowany. Oczywistością jest iż długa praca przy laptopie może źle wpływać na nasz wzrok.
Continue reading "Krótkowzroczność cywilizacyjną chorobą"
dziewczyna

Nowy look na wiosnę z soczewkami kontaktowymi

Jeżeli cierpimy na problemy z oczami, czy też są dni, kiedy po prostu nie pasują nam okulary korekcyjne, warto pomyśleć o soczewkach. Korzyści pochodzące z takiego rozwiązania bywają ogromne, ale z drugiej strony również bardzo przyziemne. Nie zapominajmy, iż szkła kontaktowe to doskonała szansa na chwilową zmianę image’u.
Continue reading "Nowy look na wiosnę z soczewkami kontaktowymi"
okulary

Okulary i choroby wzroku nie będzie już wzbudzać w tobie trwogi

Sterczysz po drugiej stronie ulicy i za niecałe trzy minuty staniesz u celu. Jednakże, w tym samym czasie dostrzegasz, że podjeżdża autobus, ale nie masz pojęcia czy to ten właściwy. Czujesz się niezadowolony, ponieważ twój wzrok nie zezwala Ci rozwiązać napotkanej sytuacji – biec, czy nie biec. Czas to przyznać – nie obejdziesz się bez okularów.
Continue reading "Okulary i choroby wzroku nie będzie już wzbudzać w tobie trwogi"
okulista

Pragniesz utrzymać idealny wzrok? Nie możesz zapomnieć o kontrolach u okulisty!

Zmysł wzroku jest bez wątpienia istotnym dla naszego poczucia komfortu. To on pozwala nam poznawać świat. Kiedy zaczyna szwankować, trudniej jest się nam poruszać. Znacznie gorzej także wykonuje się zwykłe sprawunki. Aby nasze oczy długo utrzymywały się w idealnym stanie, trzeba nie tylko o nie zadbać, ale również co jakiś czas odwiedzać gabinet specjalistyczny.
Continue reading "Pragniesz utrzymać idealny wzrok? Nie możesz zapomnieć o kontrolach u okulisty!"
okulista

Wizyta u okulisty i co dalej? Podstawowe informacje dla niezorientowanych.

Wymieniane jednym tchem zawody – okulista i optyk to dwa odmienne zawody, lecz oba stały się dość popularne, szczególnie od kiedy w każdym większym centrum handlowym jest salon optyczny, w którym można umówić się do okulisty badającego wzrok na miejscu.
Continue reading "Wizyta u okulisty i co dalej? Podstawowe informacje dla niezorientowanych."