srebro

srebro

Ubrania na różne okazje

W biżuterii ogromnie popularne są zdobienia wykonane ze srebra – kolczyki srebrne, bransoletki srebrne

Dzisiaj znaczną atencję przykłada się do wyglądu. Przede wszystkim kobiety troszczą się o swój wizerunek i każdego dnia czynią wszystko, żeby się cudownie prezentować. Zwracają uwagę na ubrania, makijaż i wszelkie akcesoria uwydatniające ich walory. Z tego względu biżuteria odgrywa rzeczywiście ważną rolę w każdej stylizacji.

Read More
Ubrania na różne okazje

Co takiego posiada w sobie biżuteria srebrna, że jest tak bardzo pożądana?

Srebro jest metalem dystyngowanym, raczej tanim, a przy tym banalnym w obróbce. Przez nieco tysięcy lat przygotowywano z niego naczynia stołowe, kielichy, tace, misy jak również talerze, klamry do pasów, zapinki do ubrań, a także ozdoby dla mężczyzn i kobiet. Srebro służyło jako środek walutowy, wybijano z niego dodatkowo monety. Do dzisiaj jest używane jako lokata kapitału. Współcześnie jest używane w wielu dyscyplinach przemysłu, a w jubilerstwie wiedzieprzewagę.

Read More
Ubrania na różne okazje

Cenne kruszce, półszlachetne kamienie i całkiem pospolite materiały w jubilerstwie. Hasłowe omówienie

Złoto od stuleci było miarą bogactwa oraz prestiżu. Pojawia się ono w wielu podaniach, bajkach i pozostałych opowieściach, a i historycy mogliby zapewne wymienić nie mniej przykładów potwierdzających przedstawioną tezę.

Read More
Ubrania na różne okazje

Srebrna bransoletka może się pięknie przedstawiać

Czy mamy ulubiony typ biżuterii?
Warto się zastanowić, który typ biżuterii uwielbiamy niejednokrotnie zakładać, czy będzie to złoto, srebro, a być może taka wykonana z koralików metodą hand made? Kiedy będziemy potrafiły określić swój ulubiony rodzaj biżuterii, to nie będziemy miały trudów z jej odpowiednim wyborem.
Read More