lekarz

Masz dziecko i musisz zrobić mu usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, w jakie miejsce można się udać i kto może pomóc

Co w ciągu trwającego życia jest najistotniejsze? Jednoznacznie – zdrowie. Należy zatem o nie się troszczyć. Cyklicznie się badać (profilaktyka jest niezwykle ważna już od pierwszych chwil każdego człowieka), trenować, zdrowo jeść. Nasza forma jest niezwykle istotna. Dzięki niej stajemy się silni. A można ją wyćwiczyć tylko wówczas, kiedy posiadamy zdrowe stawy. Co uczynić, kiedy pojawia się w nich pierwszy ból?
Continue reading "Masz dziecko i musisz zrobić mu usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, w jakie miejsce można się udać i kto może pomóc"
rehabilitacja

Czy rehabilitacja stawu kolanowego jest procesem długotrwałym? Jakie przynosi efekty?

Dużo ludzi w dzisiejszych czasach wykonuje aktywność fizyczną. Istnieją różnorodne podejścia. Niektórzy lubią ćwiczyć w zamkniętym pomieszczeniu, jak również tacy, którzy preferują ćwiczyć na łonie natury. W każdym jednakże przypadku istnieje konieczność, aby nabyć przydatne osprzętowanie. Biorąc to pod uwagę, najlepiej jest z bieganiem.
Continue reading "Czy rehabilitacja stawu kolanowego jest procesem długotrwałym? Jakie przynosi efekty?"
złamana noga

Jakiego typu dolegliwości związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy można coś z tym zrobić?

Tak właściwie najbardziej doceniamy własne ciało, gdy zaczyna coś się w nim psuć. Na co dzień, kiedy czujemy się doskonale i nic się nam nie dzieje, to jakbyśmy byli znieczuleni. Nasze samopoczucie jest lepsze, nasze życie pomyślnie się układa oraz wszystko jest po naszej myśli. Natomiast, kiedy dochodzi do problemów, to trzeba pójść po odpowiednią pomoc, żeby znowu poczuć radość życia. Jeśli mowa o naszym ciele, to są miejsca mniej oraz bardziej podatne na uczucie bólu oraz kontuzje, z pewnością natomiast niektóre problemy uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, tak jest na pewno z nogami.
Continue reading "Jakiego typu dolegliwości związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy można coś z tym zrobić?"
kontuzja w sporcie

Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport prędzej czy później dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do załamania. Różne elementy naszego ciała czasami po prostu odmawiają działania. Czasem wystarcza jeden nieuważny krok, żeby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednak, że powinniśmy porzucić naszą pasję. Wystarczy tylko odpowiednia diagnoza i odpowiednie leczenie. Nawet najostrożniejszy sportowiec będzie tego zdania

.

Continue reading "Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach"
zdjęcie rentgenowskie kolana

W jaki sposób przywrócić naszym kolanom pełną formę?

Każdy z nas lubi chodzić na długie spacery. Bycie na ożywczym powietrzu w czystych okolicznościach przyrody niejednokrotnie jest marzeniem znacznej części wielbicieli wędrówek. W tym czasie jednakże nasze nogi wystawione są na duży wysiłek, który w perspektywie długotrwałej może mieć kiepski wpływ na stan naszych kolan.
Continue reading "W jaki sposób przywrócić naszym kolanom pełną formę?"