stawy

stawy

Myślisz o zabiegu?

W jaki sposób przywrócić naszym kolanom pełną formę?

Każdy z nas uwielbia chodzić na dalekie spacery. Przebywanie na orzeźwiającym powietrzu w czystych okolicznościach natury w szeregu przypadków jest marzeniem znacznej części wielbicieli wędrówek. W tym czasie jednak nasze nogi narażone są na spory wysiłek, który w perspektywie długookresowej może mieć zły wpływ na kondycję naszych kolan.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Dochodzenie do zdrowia po kontuzji na nartach

Z roku na rok zwiększa się ilość miłośników zimowych szaleństw na stokach. Nieszczęśliwie, proporcjonalnie wzrasta przy tym liczba osób, które zmagają się z odniesionymi na stokach kontuzjami.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Czy rehabilitacja stawu kolanowego jest procesem długotrwałym? Jakie przynosi efekty?

Dużo ludzi teraz wykonuje aktywność fizyczną. Istnieją różne podejścia. Są tacy, którzy lubią ćwiczyć w zamkniętym pomieszczeniu, a inni preferują spędzać czas na łonie natury. W każdym jednakże przypadku należy zakupić wskazane osprzętowanie. Biorąc to pod uwagę, najprościej bywa z bieganiem.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Jakiego typu dolegliwości związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy można coś z tym zrobić?

Tak naprawdę najbardziej docenia się swoje ciało, kiedy zaczyna coś w nim szwankować. Normalnie, kiedy czujemy się dobrze oraz nic nam nie dolega, to jesteśmy jakby znieczuleni. Nasze samopoczucie jest bardzo dobre, nasze życie lepiej się układa oraz wszystko jest po naszej myśli. Natomiast, gdy dochodzi do problemów, to trzeba pójść po odpowiednią pomoc, by znów poczuć radość życia. Jeżeli mowa o naszym ciele, to są miejsca mniej oraz bardziej podatne na ból oraz kontuzje, na pewno natomiast niektóre schorzenia uniemożliwiają normalne życie, tak jest na pewno z nogami.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Masz dziecko i musisz zrobić mu usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, w jakie miejsce można się udać i kto może pomóc

Co w ciągu trwającego życia jest najważniejsze? Oczywiście – zdrowie. Należy zatem o nie się troszczyć. Regularnie się badać (profilaktyka jest niezwykle ważna już od pierwszych chwil wszystkich ludzi), trenować, zdrowo jeść. Nasza kondycja jest bardzo ważna. Dzięki niej jesteśmy wytrzymali. A można ją wyćwiczyć jedynie wówczas, kiedy mamy zdrowe stawy. Co zrobić, kiedy zjawia się w nich pierwszy ból?
Read More
Myślisz o zabiegu?

Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiegoś rodzaju kontuzji. Jest to w zasadzie nieuniknione, ale nie powinno być powodem do załamania. Mięśnie, stawy czy ścięgna czasami po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasem wystarcza jeden niefortunny krok, aby zrobić sobie krzywdę. Nie oznacza to jednak, że należy porzucić naszą pasję. Potrzebna jest tylko właściwa diagnoza i właściwe leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec to potwierdzi

.

Read More