kontuzja w sporcie

Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to w zasadzie nie do uniknięcia, ale nie jest powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasem zwyczajnie odmawiają działania. Czasem potrzebny jest zaledwie jeden niefortunny krok, aby zrobić sobie krzywdę. Nie oznacza to jednak, że należy porzucić naszą pasję. Wystarczy tylko właściwa diagnoza i właściwe leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania

.

Continue reading "Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach"
rehabilitacja

Czy rehabilitacja stawu kolanowego jest procesem długotrwałym? Jakie przynosi efekty?

Dużo osób teraz uprawia sport. Funkcjonują różne stanowiska. Są tacy, którzy lubią ćwiczyć w zamkniętym pomieszczeniu, jak również tacy, którzy preferują uprawić sport na świeżym powietrzu. W każdym jednakże przypadku istnieje konieczność, aby zakupić wskazane akcesoria. Mając to na uwadze, najłatwiej jest z bieganiem.
Continue reading "Czy rehabilitacja stawu kolanowego jest procesem długotrwałym? Jakie przynosi efekty?"
złamana noga

Jakiego typu dolegliwości związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy można coś z tym zrobić?

Tak właściwie najbardziej doceniamy własne ciało, kiedy zaczyna coś w nim szwankować. Na co dzień, kiedy czujemy się doskonale oraz nic się nam nie dzieje, to jakbyśmy byli znieczuleni. Nasze samopoczucie jest bardzo dobre, nasze życie lepiej się układa oraz wszystko jest po naszej myśli. Natomiast, kiedy nadchodzą problemy, to musimy pójść po odpowiednią pomoc, aby znowu poczuć radość życia. Jeżeli chodzi o nasze ciało, to są obszary mniej i bardziej podatne na uczucie bólu i kontuzje, na pewno jednak niektóre schorzenia uniemożliwiają normalne życie, tak jest na pewno z nogami.
Continue reading "Jakiego typu dolegliwości związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy można coś z tym zrobić?"
lekarz

Masz dziecko i musisz zrobić mu usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, w jakie miejsce można się udać i kto może pomóc

Co w przeciągu całego życia jest najważniejsze? Oczywiście – zdrowie. Należy zatem o nie się troszczyć. Systematycznie się badać (profilaktyka jest niezwykle ważna już od pierwszych chwil każdego człowieka), trenować, zdrowo się odżywiać. Nasza kondycja jest niezwykle ważna. Dzięki niej stajemy się silni. A można ją wyrobić jedynie wtedy, gdy posiadamy zdrowe stawy. Co uczynić, gdy pojawia się w nich pierwszy ból?
Continue reading "Masz dziecko i musisz zrobić mu usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, w jakie miejsce można się udać i kto może pomóc"
zdjęcie rentgenowskie kolana

W jaki sposób przywrócić naszym kolanom pełną formę?

Każdy z nas lubi chodzić na długie spacery. Bycie na ożywczym powietrzu w czystych okolicznościach przyrody niejednokrotnie jest marzeniem znacznej części wielbicieli wędrówek. W tym czasie jednakże nasze nogi wystawione są na duży wysiłek, który w perspektywie długotrwałej może mieć kiepski wpływ na stan naszych kolan.
Continue reading "W jaki sposób przywrócić naszym kolanom pełną formę?"