światło

światło

Myślisz o zabiegu?

Czym jest światłoterapia? Czy naprawdę leczenie światłem jest pomocne?

Powszechnie wiadomo, iż światło ma lecznicze własności. Aktywizuje receptory skórne, dzięki którym impuls wędruje dalej, do szyszynki. To właśnie w niej uruchamiane są mechanizmy obronne, czyli inaczej uruchamiają się potrzebne enzymy. Wyróżnić można kilka zasadniczych barw światła, które działają na organizm człowieka. Kolor fioletowy jest relaksujący, odprężający oraz kojący ból.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Terapia światłem i jej atuty

Ostatnimi czasy nadzwyczaj popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie za pomocą właściwego typu światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większe natężenie niż zwyczajne lampki. Pomaga w leczeniu depresji spowodowanej niedostatkiem słońca wcześnie rano, szczególnie podczas zimy. Niedobór światła może doprowadzać np. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, kłopotów z koncentracją oraz zakłóceń w rytmie wydzielania hormonów.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Fototerapia kiedyś i dziś

Szczególnie cenionym w dzisiejszych czasach rozwiązaniem dla osób, które zapadły na depresję lub czują, że mogłaby ona ich dotknąć jest pewna określona forma terapii, to znaczy fototerapia. Ten rodzaj leczenia przynosi bardzo pozytywne, a co ważne, niezwykle owocne rezultaty przy próbie zwalczania różnorakich schorzeń. Światłolecznictwo znane jest ludzkości nie od dziś, ale eksperci w tej dziedzinie nieustannie szukają skutecznych metod leczenia i sięgają po stare możliwości.
Read More
Myślisz o zabiegu?

W jaki sposób używać lampy do fototerapii?

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów wspomagających leczenie depresji. Jeśli martwi nas bezustanny niepokój, rozdrażnienie, wahania humoru, nadmierna ospałość, przygnębienie i ogólna bierność, prawdopodobnie my także mamy depresję sezonową powiązaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim przypadku warto jest zakupić lampę do fototerapii i zacząć zabiegi, aby jak najszybciej powrócić do świetnej formy.
Read More