leczenie światłem

Czym jest światłoterapia? Czy naprawdę leczenie światłem jest pomocne?

Powszechnie wiadomo, iż światło posiada lecznicze własności. Aktywizuje receptory na skórze, dzięki którym impuls przechodzi dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej uruchamiane są funkcje ochronne, czyli innymi słowy uruchamiają się odpowiednie enzymy. Wyszczególnić da się parę podstawowych kolorów światła, które oddziałują na organizm człowieka. Fiolet jest uspokajający, odprężający oraz łagodzący ból.
Continue reading "Czym jest światłoterapia? Czy naprawdę leczenie światłem jest pomocne?"
images

Terapia światłem i jej atuty

Ostatnimi czasy nad wyraz lubiane są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy odpowiedniego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większe natężenie niż normalne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej brakiem słońca w godzinach porannych, szczególnie podczas zimy. Niedobór światła może doprowadzać m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, problemów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.
Continue reading "Terapia światłem i jej atuty"
fototerapia

W jaki sposób używać lampy do fototerapii?

Fototerapia to jeden z rewelacyjnych sposobów wspierających leczenie depresji. Jeśli nęka nas bezustanny strach, rozdrażnienie, wahania humoru, chorobliwa ospałość, zobojętnienie i brak motywacji, prawdopodobnie my także cierpimy na depresję sezonową powiązaną z niedoborem światła dziennego. W takim wypadku warto jest zaopatrzyć się w lampę do fototerapii i rozpocząć zabiegi, by szybko wrócić do dobrej formy.
Continue reading "W jaki sposób używać lampy do fototerapii?"
Fototerapia dla noworodka

Fototerapia kiedyś i dziś

Szczególnie cenionym aktualnie rozwiązaniem dla osób, które zapadły na depresję lub czują, że mogłaby ona ich dotknąć jest pewna określona forma terapii, to znaczy fototerapia. Ten rodzaj leczenia przynosi niesamowicie pozytywne, a co najistotniejsze, niezwykle efektywne rezultaty przy próbie zwalczaniu różnorakich schorzeń. Światłolecznictwo znane jest nam nie od dziś, ale eksperci w tej dziedzinie stale szukają najskuteczniejszych sposobów leczenia i sięgają po stare możliwości.
Continue reading "Fototerapia kiedyś i dziś"