images

Terapia światłem i jej atuty

Ostatnimi czasy niezwykle lubiane są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy właściwego typu światła, które posiada właściwości lecznicze i dużo większe natężenie niż normalne lampki. Wspomaga leczenie depresji spowodowanej brakiem słońca w godzinach porannych, szczególnie podczas zimy. Niedobór światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, problemów z koncentracją a także nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.
Continue reading "Terapia światłem i jej atuty"
leczenie światłem

Czym jest światłoterapia? Czy naprawdę leczenie światłem jest pomocne?

Powszechnie wiadomo, iż światło posiada zdrowotne własności. Aktywizuje receptory na skórze, dzięki którym impuls wędruje dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej zaczynają działać mechanizmy ochronne, czyli innymi słowy uruchamiają się potrzebne hormony. Wyróżnić można parę podstawowych barw światła, które działają na organizm człowieka. Fiolet jest uspokajający, odprężający oraz kojący ból.
Continue reading "Czym jest światłoterapia? Czy naprawdę leczenie światłem jest pomocne?"
fototerapia

W jaki sposób używać lampy do fototerapii?

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów pomagających w leczeniu depresji. Jeżeli prześladuje nas ciągły niepokój, rozdrażnienie, wahania nastroju, zbytnia ospałość, zobojętnienie i ogólna bierność, być może my również cierpimy na depresję sezonową powiązaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim wypadku dobrze jest zakupić lampę do fototerapii i rozpocząć zabiegi, by szybko powrócić do świetnej formy.
Continue reading "W jaki sposób używać lampy do fototerapii?"
Fototerapia dla noworodka

Fototerapia kiedyś i dziś

Szczególnie cenionym aktualnie rozwiązaniem dla osób, które zapadły na depresję lub czują, że mogłaby ona ich dotknąć jest pewna określona forma terapii, to znaczy fototerapia. Ten rodzaj leczenia przynosi niesamowicie pozytywne, a co najistotniejsze, niezwykle efektywne rezultaty przy próbie zwalczaniu różnorakich schorzeń. Światłolecznictwo znane jest nam nie od dziś, ale eksperci w tej dziedzinie stale szukają najskuteczniejszych sposobów leczenia i sięgają po stare możliwości.
Continue reading "Fototerapia kiedyś i dziś"