Stomatolog

Jak powinno się dbać o higienę zębów aby jak najrzadziej odwiedzać stomatologa.

Jednym z najbardziej chyba nielubianych przez większość lekarzy od dawna jest dentysta – wiele osób panicznie boi się nawet po usłyszeniu tego słowa. Nie ma się czemu dziwić, skoro przez minione lata w większości gabinetów niestety bardzo bolało, i podczas rwania zębów, i przy borowaniu. Rzecz jasna najlepszym sposobem na to, aby nie musieć cierpieć u dentysty jest odpowiednie dbanie o czystość zębów.
Continue reading "Jak powinno się dbać o higienę zębów aby jak najrzadziej odwiedzać stomatologa."
dentysta - dbaj o zęby

Zadbaj o własny uśmiech – czyli jak postępować gdy pojawią się problemy z zębami?

Nowe osiągnięcia w szerokim zakresie leczenia dają nam coraz większe możliwości. Potrafimy przeprowadzać z pełnym sukcesem złożone operacje czy też znacznie poprawiać komfort naszego życia. Rozwój nie ominął również takich dyscyplin jak stomatologia bądź też ortodoncja. Sporej ilości z nas dentysta nie kojarzy się zbyt pozytywnie.
Continue reading "Zadbaj o własny uśmiech – czyli jak postępować gdy pojawią się problemy z zębami?"
Sprzęt dentystyczny

Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które określa się paradantozą.

Nie raz pacjenci użalają się swoim dentystom, że w czasie gryzienia twardszych produktów dokucza im ból, a przy myciu zębów zdarzają się krwawienia z dziąseł. Powodem tych uciążliwości może być np. nieodpowiednia szczoteczka albo pasta lub niewłaściwa metoda szczotkowania. Prowadzi to do odsłony szyjek zębowych, czyli korzeni, a w konsekwencji do ich nadwrażliwości i odczuwania bólu.
Continue reading "Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które określa się paradantozą."
zęby

Czym jest megasonex m8 i jakie ma zalety? Najistotniejsze funkcje megasonex m8

Profesjonalnie dopracowane rozwiązania dla dentystów są chętnie wybierane głównie przez wzgląd na rzetelność wykonania. Wyjątkowość pod względem dostępnych funkcji, różnorodność wyboru czy pełen profesjonalizm w dostosowywaniu szczegółów to jedynie część z nielicznych funkcji megasonex m8. Jest to najnowocześniejsza szczoteczka soniczna, co stosuje tak zwane ultradźwięki. Przygotowywane są one na zasadzie zgodności z terapią, dzięki czemu pacjent może poczuć się spokojnie.
Continue reading "Czym jest megasonex m8 i jakie ma zalety? Najistotniejsze funkcje megasonex m8"