kobieta w drodze do pracy

Współczesne istnienie w ciągłym biegu jest niemałym wyzwaniem, by dobrze żyć

Nie da się ukryć faktu, że w dniu dzisiejszym egzystujemy w niesłychanie dużym pospiechu. Taki stan rzeczy bezsprzecznie nie wpływa pozytywnie na naszą psychikę, co na nieszczęście jest w szeregu przypadków zauważalne pod postacią ogromnie różnorodnych chorób psychicznych oraz wszelkiego typu uzależnień. Niestety, statystyki w wielu przypadkach pokazują nam, że zasięg takich dolegliwości z dnia na dzień ulega znacznemu poszerzeniu.
Continue reading "Współczesne istnienie w ciągłym biegu jest niemałym wyzwaniem, by dobrze żyć"
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami

Wady mowy wywierają spory wpływ na człowieka- zobacz, jakim sposobem temu zapobiegać

Mogłoby się zdawać, że jeżeli ktoś od dziecka ma kłopoty z wymową, to jest do niej tak nawykły, iż właściwie nie zwraca na to uwagi. Niestety pozostali ludzie, a szczególnie maluchu potrafią być tutaj bardzo okrutne, więc nierzadko wyśmiewają nawet najmniejsze potknięcia. To wszystko może doprowadzić do tego, że konkretna osoba jeszcze wyraźniej pogłębia się w swojej wadzie, a co okropniejsze jeszcze na dodatek zaczyna się zamykać w sobie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to mimo wszystko wciąż zwracamy nazbyt dużą uwagę na osoby, które mają problem z jąkaniem się.
Continue reading "Wady mowy wywierają spory wpływ na człowieka- zobacz, jakim sposobem temu zapobiegać"
depresja sezonowa

W jaki sposób sobie poradzić w przypadku gdy dopada naszych bliskich depresja sezonowa?

Niepokój, lęk, zmniejszenie aktywności. Chwilowy stan? Dobrze jest skonsultować, czy nie dotknęła nas depresja sezonowa. Depresja sezonowa to zaburzenia depresyjne pojawiające się w okresie jesienno-zimowym, a ustępujące wiosną lub latem.
Continue reading "W jaki sposób sobie poradzić w przypadku gdy dopada naszych bliskich depresja sezonowa?"
Pobieranie krwi

Szukamy dobrego lekarza

Lekarza najczęściej oceniamy subiektywnie, a przede wszystkim liczy się to, czy jest wyrozumiały, a jego gabinet jest nowoczesny. Oczywiście w przypadku groźnych kontuzji o specjaliście świadczy zaproponowana kuracja. Szukamy więc wskazówek. Jak postępować, jeśli niezbędny jest jak od razu stomatolog z Katowic?.
Continue reading "Szukamy dobrego lekarza"
Lekarz

Poszukujemy opinii o lekarzach

Bardzo relewantnym zmysłem w organizmie człowieka jest zmysł wzroku. Gdy zaczyna się pogarszać, można stwierdzić problem. Ciało wysyła w ten sposób informację i nie można tej wiadomości pozostawić samej sobie. Zwłaszcza pomocny może się wówczas okazać okulista z Katowic, który za usługi okulistycznie na pewno nie liczy sobie dużo pieniędzy.
Continue reading "Poszukujemy opinii o lekarzach"
Talerz ze zdrową żywnością

Rehabilitacja w Krakowie i okolicach

Nikt nie powinien wątpić w to, że jedną z najważniejszych wartości w życiu wszystkich ludzi jest dobre zdrowie. Widać to zobaczyć choćby na przykładzie życzeń ,które składamy sobie wzajemnie z okazji wszelkich świąt oraz przy okazji uroczystości rodzinnych – zazwyczaj jednym z najczęściej powtarzających się życzeń będzie życzenie zdrowia. Pragnąc cieszyć się wzorowym zdrowiem przez długie lata warto zacząć od zmiany naszych nawyków żywieniowych.
Continue reading "Rehabilitacja w Krakowie i okolicach"
masaże lecznicze i regeneracyjne

Bierny tryb funkcjonowania dotyczy coraz znaczniejszej ilości ludzi nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach.

Dlatego nie jest też żadnym szokiem, że pacjentów skarżących się na kręgosłup nieustannie przybywa. Najlepszą metodą na uniknięcie jakichkolwiek dolegliwości tego rodzaju jest oczywiście niedopuszczanie do niewygodnych pozycji, a także nadmiernego siedzenia, zwłaszcza przed komputerem. Ale to zwykle korelowałoby się także z odejściem z etatu, a w końcu nie każdy może do tego dojść.
Continue reading "Bierny tryb funkcjonowania dotyczy coraz znaczniejszej ilości ludzi nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach."
operacja

Jaki obowiązki należą do anestezjologa – lekarze tej specjalizacji w naszym kraju

Mówiąc o lekarzu takim jak anestezjolog, wymienić trzeba jego najistotniejsze obowiązki. Do istotnych trzeba szczególnie dokonywanie znieczulenia. Kolejnymi funkcjami jest prowadzenie intensywnej terapii i ogólne leczenie bólu. Opcje, jakie ma do dyspozycji lekarz tej specjalności są nieograniczone, więc wskazane jest decydować się na przetestowane opcje. Niemała praktyka niezaprzeczalnie pozwala ekspertowi na podejmowanie właściwych decyzji.
Continue reading "Jaki obowiązki należą do anestezjologa – lekarze tej specjalizacji w naszym kraju"
terapia czynnikami wzrostu

Terapia czynnikami wzrostu – co to jest i kiedy jest stosowana

Terapia czynnikami wzrostu jest teraz coraz bardziej znana i słynna. Zanim jednak przejdziemy do głównego tematu tego artykułu i odpowiemy sobie na pytanie czym jest terapia czynnikami wzrostu, zastanowimy się nad tym, czym tak naprawdę są czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu to oczywiście nic innego, jak białka, jakich zasadniczą rolą jest aktywizowanie procesów naprawczych oraz regeneracyjnych tkanek, jakie powstają w wyniku różnych uszkodzeń. Czynniki wzrostu są więc odpowiedzialne za migrację komórek do miejsc, które zostały uszkodzone, gdzie się rozmnażają i różnicują.
Continue reading "Terapia czynnikami wzrostu – co to jest i kiedy jest stosowana"
jazda rowerem

Kontuzja sportowa? Nie martw się, przetestuj najlepszą metodę

Jedziesz na nartach, zjazd jest super przyszykowany, śnieg świeży, ale dobrze ubity, słońce cudownie świeci, a błękitne niebo uzmysławia nam, iż to będzie cudowny urlop. Szusujesz cały dzień, w następny dzień to samo, podczas trzeciego dnia przekonujesz się, iż stok jest już trochę w gorszym stanie. Myślisz, iż to wszystko przez wysoką temperaturę (wzrosła dzisiaj do blisko ośmiu kresek na plusie), a również przez coraz większą ilość narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednakowoż niezmordowanie, aż w końcu… zaliczasz kraksę. Na tyle poważny to incydent, iż musisz zrezygnować z szusowania już do końca urlopu. A co dalej?
Continue reading "Kontuzja sportowa? Nie martw się, przetestuj najlepszą metodę"
apteczka czerwona

Doznałeś kontuzji? Sprawdź dobrą terapię na różne urazy

Mówi się, że nawet w raju nieszczęścia uwielbiają chodzić po ludziach. Spędzamy czas we wspaniałym kurorcie, jest faktycznie jak w raju, gdyż pogoda jest wspaniała i warunki zakwaterowania też są wyjątkowe. Najlepsze są jednak rozrywki, gry, zabawy na plaży, a później kąpiel w idealnie przezroczystej wodzie.
Continue reading "Doznałeś kontuzji? Sprawdź dobrą terapię na różne urazy"
chirurg

Jeśli masz problemy z kolanami lub zastanawiasz się, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, zdobądź wiedzę na temat

Jedną z metod leczenia, stosowaną przez lekarzy jest terapia czynnikami wzrostu. Pożądanym efektem tego zabiegu jest stymulacja uszkodzonych tkanek do szybszej regeneracji. Z żyły pacjenta pobiera się ok. 40 ml krwi, aby uzyskać z niej osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelt Rich Plasma). Przygotowaną w ten sposób substancję wstrzykuje się następnie do ciała pacjenta, w w obszarze uszkodzenia.
Continue reading "Jeśli masz problemy z kolanami lub zastanawiasz się, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, zdobądź wiedzę na temat"
lekko rozmiękczony młodzieniec na łonie przyrody

Kiedy pierwsza szklanka piwa może wydawać się niegroźna…

„Piekło na człowieka w jego sercu czeka” – tak można by określić, za Janem Sztaudyngerem ludzkie postępowanie i jego skutki, z którymi, w głównej części on sam będzie zmuszony stoczyć walkę wchodząc na drogę uzależnień. W prosty sposób można na nią trafić. Trudniej z niej zejść.
Continue reading "Kiedy pierwsza szklanka piwa może wydawać się niegroźna…"
kręgosłup

Choroby kręgosłupa jako zazwyczaj występujące choroby z jakimi ma do czynienia ortopeda

Ortopeda zajmuje się zagadnieniami połączonymi z diagnozowaniem, terapią i rehabilitacją schorzeń narządu ruchu. Jest to leczenie urazów narządu ruchu w szczególności złamań kości, zwichnięć stawów, amputacji i protezowania kończyn, rozróżniania, a również leczenia kręgosłupa, rozpoznawaniem wrodzonych i nabytych schorzeń tkanki kostnej, także wad postawy. Najczęściej zachodzącymi schorzeniami z którymi ma do czynienia ortopeda są choroby kręgosłupa. Najpopularniejszym schorzeniem połączonym z anomalią kręgosłupa jest skolioza. W tym przypadku ważne jest, ażeby jak najszybciej zacząć prawidłowe leczenie.
Continue reading "Choroby kręgosłupa jako zazwyczaj występujące choroby z jakimi ma do czynienia ortopeda"
Lekarz

Skuteczne leczenie astygmatyzmu i pozostałych wad wzroku – chirurgia laserowa

Różnego typu wady oczu, choć powszechne u ludzi, potrafią być przyczyną sporego dyskomfortu, którego niestety nie eliminuje noszenie okularów albo nawet kontaktowych soczewek. W tych chwilach , a także gdy wada oczu jest nadzwyczaj zaawansowana, warto rozważyć o kolejnych rozwiązaniach problemu – dla przykładu chirurgicznych. Współcześnie medycyna okulistyczna stoi na bardzo wysokim poziomie technologicznym i spotykane są w rzeczywistości bezbolesne, szybkie i skuteczne operacje.
Continue reading "Skuteczne leczenie astygmatyzmu i pozostałych wad wzroku – chirurgia laserowa"
chirurgia estetyczna

Popularne sposoby medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to współcześnie najprędzej rozwijająca się sfera medycyny. Jest obszarem medycyny poświęconą gruntownie i tylko ulepszeniu wizerunku, i opóźnienia następstw starzenia. Medycyna estetyczna stosuje całościowo wiedzę z obszaru wielu specjalizacji. Medycy używają technologii zabiegowych odrobinę inwazyjnych posługując się wyłącznie lekami, narzędziami i postępowaniami zatwierdzonymi przez lekarskie towarzystwa naukowe.
Continue reading "Popularne sposoby medycyny estetycznej"
psychoterapeuta

W różnych kwestiach może pomóc psychoterapia Kraków

Czasami potrzebna będzie pomoc specjalistów

Czasami tak wiele dzieje się w naszym życiu, że zaczynamy się gubić w tym wszystkim co ma miejsce, uczucia które odczuwamy rozpoczynają nas przytłaczać. Przez to może się okazać, że wymagamy spotkania z ekspertem, który dopomoże nam nazwać to wszystko co czujemy oraz który w właściwy sposób będzie potrafił nas naprowadzać na to, abyśmy mieli szansę zrozumieć, co będzie tutaj dla nas najlepsze.
Continue reading "W różnych kwestiach może pomóc psychoterapia Kraków"