oko

Choroby siatkówki – przyczyny, symptomy i terapia lecznicza

Gdy światło dostaje się do naszego oka, kroczy przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, nim ostatecznie dotrze do siatkówki. Tutaj jest zamieniane na impulsy elektryczne. One są za pośrednictwem nerwu wzrokowego do mózgu, w którym są wymieniane na jasne, chromatyczne malowidła, które widzimy. Jeśli w tym procesie dojdzie do zaburzeń, mamy do czynienia z zakłóceniami widzenia. Urazy siatkówki przybierają mnóstwo form, a powody ich tworzenia się są także rozmaite.
Continue reading "Choroby siatkówki – przyczyny, symptomy i terapia lecznicza"
kontuzja w sporcie

Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to w zasadzie nie do uniknięcia, ale nie jest powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasem zwyczajnie odmawiają działania. Czasem potrzebny jest zaledwie jeden niefortunny krok, aby zrobić sobie krzywdę. Nie oznacza to jednak, że należy porzucić naszą pasję. Wystarczy tylko właściwa diagnoza i właściwe leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania

.

Continue reading "Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach"
rehabilitacja

W jaki sposób można wesprzeć osoby chcące powrócić do początkowej sprawności po urazie albo wypadku? Co pomoże w rehabilitacji?

Powrócenie do zdrowia po urazie bądź wypadku jest z reguły długie oraz wymaga mnóstwo pracy i zaangażowania szczególnie ze strony poszkodowanego. Duża ilość determinacji to jednak nie wszystko i prócz normalnej rehabilitacji przydatne będą jeszcze dodatkowe aktywności oraz zajęcia, jakie pomogą szybciej powrócić do wcześniejszej sprawności. W jaki sposób zatem możemy wspomóc taką standardową rehabilitację?
Continue reading "W jaki sposób można wesprzeć osoby chcące powrócić do początkowej sprawności po urazie albo wypadku? Co pomoże w rehabilitacji?"
chirurg

Chirurgia w Poznaniu

Chirurgia to w dzisiejszych czasach wyjątkowo skuteczna, lecz także złożona dziedzina medycyny. Potrzeba mnóstwo lat studiów oraz dużej praktyki, aby móc stać się fachowym , a także godnym zaufania chirurgiem. W Poznaniu jednak da się w mnóstwa sytuacjach liczyć na całościową oraz godną zaufania opiekę medyczną nad pacjentami potrzebującymi zabiegów chirurgicznych – należy tylko wiedzieć, gdzie szukać.
Continue reading "Chirurgia w Poznaniu"
Złamana ręka

Fala uderzeniowa stosowana jako zabieg wspomagający powrót do zdrowia

Wielu osobom fala uderzeniowa kojarzy się z żywiołem prowadzącym do strasznych konsekwencji, jednak w obecnych czasach możemy zacząć kojarzyć falę uderzeniową ze sposobem leczenia. Fala uderzeniowa jest stosowana jako zabieg leczniczy. W jaki sposób? Otóż, to nowatorska terapia, która ma wspomóc proces powrotu do zdrowia. Potrzebna jest właściwa aparatura, która kieruje sztuczną falę uderzeniową w wybrany fragment ludzkiego ciała. Przez, co tkanka prędzej się regeneruje.
Continue reading "Fala uderzeniowa stosowana jako zabieg wspomagający powrót do zdrowia"
ćwiczenia pilates

Same ćwiczenia niewiele pomogą

Jeżeli decydujemy, że obowiązkowo musimy zapisać się na rehabilitację, to bez wątpienia wydajemy sobie sprawę, że będziemy musieli oddawać się tam różnym zadaniom, a nie ciągle będą one dla nas łatwe, zwłaszcza na początku. Nie mniej warto również wiedzieć, iż nie tylko samodzielnie ćwiczenia są tutaj istotne, lecz też i osoba, która będzie pilnowała ich wykonywania, i która będzie nas cały czas zachęcała do wysiłku.
Continue reading "Same ćwiczenia niewiele pomogą"