urazy

urazy

Myślisz o zabiegu?

Chirurgia w Poznaniu

Chirurgia to współcześnie bardzo skuteczna, lecz również skomplikowana dziedzina medycyny. Potrzeba ogrom lat studiów , a także dużej praktyki, aby móc stać się fachowym , jak również godnym uwagi chirurgiem. W Poznaniu jednak można w mnóstwa wypadkach liczyć na kompleksową , jak również rzetelną opiekę medyczną nad pacjentami wymagającymi zabiegów chirurgicznych – trzeba wyłącznie wiedzieć, gdzie szukać.
Read More
Myślisz o zabiegu?

W jaki sposób można wesprzeć osoby chcące powrócić do początkowej sprawności po urazie albo wypadku? Co pomoże w rehabilitacji?

Powrócenie do zdrowia po urazie bądź wypadku jest często długie i wymaga mnóstwo pracy oraz zaangażowania szczególnie ze strony poszkodowanego. Ogromna ilość determinacji to natomiast nie wszystko i oprócz standardowej rehabilitacji przydadzą się jeszcze dodatkowe aktywności jak również zajęcia, które pomogą w szybszy sposób powrócić do wcześniejszej sprawności. Jak zatem możemy wspomóc tą standardową rehabilitację?
Read More
Myślisz o zabiegu?

Fala uderzeniowa stosowana jako zabieg wspomagający powrót do zdrowia

Sporej liczbie osób fala uderzeniowa kojarzy się z czymś negatywnym, jednak w obecnych czasach powinniśmy zacząć kojarzyć falę uderzeniową ze sposobem leczenia. Fala uderzeniowa jest stosowana jako zabieg leczniczy. O co, w tym chodzi? Tak, więc jest, to nowoczesna terapia, która ma wspomóc proces zdrowienia. Konieczna jest właściwa aparatura, która wywołuje falę uderzeniową w wybrany fragment ludzkiego ciała. Przez, co tkanka prędzej się odnawia.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Choroby siatkówki – przyczyny, symptomy i terapia lecznicza

Jeżeli blask dostaje się do naszego oka, przechodzi przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, nim nareszcie dojdzie do siatkówki. W tym miejscu jest zamieniane na impulsy elektryczne. One sąza pomocą nerwu wzrokowego do mózgu, gdzie są zamieniane na jasne, chromatyczne obrazy, jakie widzimy. Gdy w tym procesie dojdzie do zaburzeń, mamy do czynienia z zaburzeniami widzenia. Schorzenia siatkówki przybierają sporo postaci, a powody ich powstawania są podobnie różne.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Same ćwiczenia niewiele pomogą

Jeśli decydujemy, iż obowiązkowo powinniśmy zapisać się na rehabilitację, to z pewnością zdajemy sobie sprawę, iż będziemy musieli poddawać się tam różnorakim zadaniom, a nie wciąż będą one dla nas proste, szczególnie na początku. Nie mniej należy też zaznaczyć, że nie tylko samodzielnie ćwiczenia są tutaj istotne, lecz też i osoba, która będzie pilnowała ich wykonywania, oraz która będzie nas cały czas zachęcała do wysiłku.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiegoś rodzaju kontuzji. Jest to w zasadzie nieuniknione, ale nie powinno być powodem do załamania. Mięśnie, stawy czy ścięgna czasami po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasem wystarcza jeden niefortunny krok, aby zrobić sobie krzywdę. Nie oznacza to jednak, że należy porzucić naszą pasję. Potrzebna jest tylko właściwa diagnoza i właściwe leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec to potwierdzi

.

Read More