rehabilitacja

W jaki sposób można wesprzeć osoby chcące powrócić do początkowej sprawności po urazie albo wypadku? Co pomoże w rehabilitacji?

Powrót do zdrowia po urazie bądź wypadku jest często długie oraz wymaga dużej ilości pracy i zaangażowania tym bardziej ze strony poszkodowanego. Ogromna ilość determinacji to jednak nie wszystko i prócz normalnej rehabilitacji przydatne będą jeszcze dodatkowe aktywności i zajęcia, jakie pomogą w szybszy sposób powrócić do formy sprzed wypadku. W jaki sposób zatem możemy wspomóc taką standardową rehabilitację?
Continue reading "W jaki sposób można wesprzeć osoby chcące powrócić do początkowej sprawności po urazie albo wypadku? Co pomoże w rehabilitacji?"
Złamana ręka

Fala uderzeniowa stosowana jako zabieg wspomagający powrót do zdrowia

Wielu ludziom fala uderzeniowa kojarzy się z czymś negatywnym, jednak w dzisiejszych czasach powinniśmy zacząć kojarzyć falę uderzeniową z metodą leczenia. Fala uderzeniowa jest rodzajem zabiegu leczniczego. W jaki sposób? Otóż, to dość nowa terapia, która ma wspomóc proces zdrowienia. Potrzebna jest odpowiednia aparatura, która wywołuje falę uderzeniową w wybrany fragment ludzkiego ciała. Dzięki czemu tkanka szybciej się odnawia.
Continue reading "Fala uderzeniowa stosowana jako zabieg wspomagający powrót do zdrowia"
chirurg

Chirurgia w Poznaniu

Chirurgia to w dzisiejszych czasach bardzo skuteczna, lecz także skomplikowana dziedzina medycyny. Trzeba ogrom lat studiów , jak również dużej praktyki, by móc zostać fachowym oraz godnym zaufania chirurgiem. W Poznaniu jednak da się w wielu przypadkach liczyć na kompleksową , a także godną zaufania opiekę lekarską nad pacjentami potrzebującymi zabiegów operacyjnych – trzeba jedynie wiedzieć, gdzie szukać.
Continue reading "Chirurgia w Poznaniu"
ćwiczenia pilates

Same ćwiczenia niewiele pomogą

Jeśli decydujemy, iż koniecznie musimy zapisać się na rehabilitację, to z pewnością zdajemy sobie sprawę, iż będziemy musieli poddawać się tam przeróżnym ćwiczeniom, a nie wciąż będą one dla nas łatwe, szczególnie na początku. Nie mniej warto także powiedzieć, iż nie tylko same ćwiczenia są tutaj ważne, lecz także i osoba, która będzie pilnowała ich wykonywania, oraz która będzie nas cały czas motywowała do wysiłku.
Continue reading "Same ćwiczenia niewiele pomogą"
kontuzja w sporcie

Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport prędzej czy później dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do załamania. Różne elementy naszego ciała czasami po prostu odmawiają działania. Czasem wystarcza jeden nieuważny krok, żeby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednak, że powinniśmy porzucić naszą pasję. Wystarczy tylko odpowiednia diagnoza i odpowiednie leczenie. Nawet najostrożniejszy sportowiec będzie tego zdania

.

Continue reading "Leczenie urazówTwoje zdrowie w Twoich rękach"
oko

Choroby siatkówki – przyczyny, symptomy i terapia lecznicza

Kiedy blask dostaje się do naszego oka, przechodzi przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, zanim wreszcie trafi do siatkówki. Tu jest przemieniane na impulsy elektryczne. One są za pośrednictwem nerwu wzrokowego do mózgu, gdzie są wymieniane na jasne, chromatyczne malowidła, które widzimy. Jeżeli w tym procesie dojdzie do zakłóceń, mamy do czynienia z zaburzeniami widzenia. Schorzenia siatkówki przybierają masę postaci, a przyczyny ich tworzenia się są także różnorodne.
Continue reading "Choroby siatkówki – przyczyny, symptomy i terapia lecznicza"