dziecko

Plusy i minusy standardowych badań prenatalnych we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych

Każda kobieta, która jest w ciąży na pewno zastanawia się, jakie badania powinna wykonać, aby upewnić się, że nic nie grozi zdrowiu jej dziecka. Zazwyczaj przy prawidłowym przebiegu ciąży, starczą typowe badania, wykonywane w trakcie wizyty u ginekologa. Może się jednak zdarzyć, że lekarz zleci ponadprogramowe badania po to, by pewnie rozpoznać ujawnioną wadę. Celem badań prenatalnych jest szybkie wykrycie potencjalnych wad genetycznych płodu. Zleca się je w czasie trwania ciąży. Oczywiście w ten sposób wadę można też wykluczyć, jeśli ginekolog potwierdził możliwość jej wystąpienia na podstawie tradycyjnego USG.
Continue reading "Plusy i minusy standardowych badań prenatalnych we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych"
operacja kolana

Schorzenia z którymi należy pójść do ortopedy

Ortopeda bada, różnicuje i leczy wady rozwojowe i schorzenia narządu ruchu, ze specjalnym uwzględnieniem uszkodzeń urazowych kręgosłupa i kończyn, podejmuje kroki na problem promocji zdrowia i zapobiegania schorzeniom narządu ruchu.
Staw kolanowy jest zwykle najczęściej uszkadzaną elementem ciała ludzkiego. Wynika to z jego małej osłony, również narażenia na obciążania w wielu płaszczyznach.
Continue reading "Schorzenia z którymi należy pójść do ortopedy"
zdjęcie rentgenowskie kolana

Też masz problemy z kolanem? Poznaj zabieg po którym Twoje kolano będzie w pełni sprawne

Gdyby zestawić każdy z zabiegów wykonywany na ludzkim ciele liczba byłaby zatrważająca. Nawet lekarze, którzy w społeczeństwie uchodzą za prawdziwych specjalistów, i którzy w każdym rankingu zaufania społecznego, plasują się bardzo wysoko, znają tylko wycinek tego zagadnienia – ograniczonej do własnej specjalizacji. Są jednakże zabiegi dość powszechne, lecz nie do końca znane. Jednym z tego typu zabiegów jest artroskopia kolana, czyli metoda diagnostyki oraz leczenia chorób kolanowych.
Continue reading "Też masz problemy z kolanem? Poznaj zabieg po którym Twoje kolano będzie w pełni sprawne"
zdjęcie rentgenowskie kolana

Dobrze jest prędzej robić usg

Jeśli mamy coraz znaczniejsze kłopoty z chodzeniem, a nasze kolano odmawia nam współdziałania, to z pewnością powinniśmy jak najprędzej skierować się do ortopedy, który nas przebadana i będzie w stanie dać odpowiednią diagnozę. Nie mniej trzeba wiedzieć, że czasem przed podjęciem decyzji o zabiegu, pragnie on zobaczyć jak wygląda nasze kolano w środku oraz czy jego przypuszczenia są trafne, a wtenczas ma szansę nam zlecić wykonanie usg.
Continue reading "Dobrze jest prędzej robić usg"