USG

USG

Myślisz o zabiegu?

Też masz problemy z kolanem? Poznaj zabieg po którym Twoje kolano będzie w pełni sprawne

Gdyby zestawić wszystkie zabiegi wykonywane na ludzkim ciele liczba mogłaby przerazić. Nawet lekarze, którzy w społeczeństwie uchodzą za prawdziwych fachowców, i którzy w każdym rankingu społecznego zaufania, plasują się na wysokich pozycjach, znają tylko wycinek tej problematyki – ograniczonej do własnej specjalizacji. Są jednocześnie zabiegi dość powszechne, ale nie do końca znane. Jednym z tego typu zabiegów jest artroskopia kolana, czyli metoda diagnostyki i leczenia chorób kolanowych.
Read More
Myślisz o zabiegu?
Uroda bierze się z wnętrza

Dobrze jest prędzej robić usg

Jeżeli posiadamy coraz większe kłopoty z poruszaniem się, a nasze kolano odmawia nam współpracy, to bez wątpienia powinniśmy jak najprędzej skierować się do lekarza, który nas przebadana i będzie w stanie dać odpowiednią diagnozę. Nie mniej warto wiedzieć, że od czasu do czasu przed powzięciem decyzji o operacji, chce on sprawdzić jak wygląda nasze kolano w środku oraz czy jego przypuszczenia są trafne, a wtenczas może nam zlecić zrobienie usg.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Plusy i minusy standardowych badań prenatalnych we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych

Każda kobieta, która jest w ciąży na pewno rozważa, jakie badania należy zrobić, aby nabrać pewności, że nic nie zagraża zdrowiu jej dziecka. Zazwyczaj przy prawidłowym przebiegu ciąży, wystarczą standardowe badania, wykonywane w trakcie wizyty u lekarza. Może się jednakże zdarzyć, że lekarz zleci dodatkowe badania po to, by pewnie rozpoznać wykrytą wadę. Celem tekstów prenatalnych jest szybkie wykrycie potencjalnych wad rozwojowych płodu. Wykonuje się podczas trwania ciąży. Naturalnie tą metodą wadę można też wykluczyć, jeśli ginekolog stwierdził możliwość jej wystąpienia na podstawie tradycyjnego USG.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Schorzenia z którymi należy pójść do ortopedy

Ortopeda rozróżnia, różnicuje i kuruje wady rozwojowe i schorzenia narządu ruchu, ze nadzwyczajnym uwzględnieniem uszkodzeń urazowych kręgosłupa i kończyn, podejmuje akcje na problem promocji zdrowia i zapobiegania chorobom narządu ruchu.
Staw kolanowy jest statystycznie przeważnie uszkadzaną elementem organizmu ludzkiego. Wynika to z jego mikrej ochrony, oraz narażenia na obciążania w wielu płaszczyznach.
Read More