okulista wykonujący badanie

Wykonywane przy użyciu lasera korekcje oczu, które pozwalają pacjentom w krótkim czasie powrócić do dobrej kondycji.

Choroby oczu są aktualnie czymś powszechnie występującym. Na szczęście, pojawiły się też coraz skuteczniejsze techniki jakie pozwalają z tym powalczyć. Są to metody mało inwazyjne, co stanowi ich kolejny walor. Do takich technik zaliczają się laserowe korekty wzroku, jakie pozwolą pacjentom w krótkim czasie wrócić do zdrowia.
Continue reading "Wykonywane przy użyciu lasera korekcje oczu, które pozwalają pacjentom w krótkim czasie powrócić do dobrej kondycji."
images

Czym charakteryzuje się Femtolasik – innowacja w chirurgii oczu

Różnego rodzaju mankamenty wzroku, chociaż powszechne u ludzi, umieją być przyczyną dużego dyskomfortu. Niestety, nawet te najdroższe soczewki i szkła nie zawsze pozwolą chorym na pełen komfort w różnych wypadkach – od wielogodzinnej pracy przy komputerze aż po uprawianie sportu. Dlatego też współcześnie bardzo ciekawym sposobem na poprawienie zdrowia jest laserowa korekcja wzroku – w praktyce bezinwazyjna, a wyróżniająca się olbrzymią efektywnością. Jednak i w tej dziedzinie można znaleźć coraz więcej innowacyjności – rozważając laserowe operowanie oczu bez wątpienia warto wybrać Femtolasik, czyli nowoczesny rodzaj lasera femtosekundowego.
Continue reading "Czym charakteryzuje się Femtolasik – innowacja w chirurgii oczu"
Zdrowe stawy

Zwyrodnienie stawów – jak możemy zapobiegać i leczyć tą bolesną dolegliwość?

Przypadłość kliniczna nazywana też zwyrodnieniem stawów to niezmiernie nieprzyjemna i znacznie redukuje funkcje ruchowe osoby chorej. Z tego powodu zapewne osoba chora uzyskuje orzeczenie o inwalidztwie.
Zaburzenie degeneracji oraz syntezy chrząstki stawu może mieć podłoże biologiczne bądź pochodzenia mechanicznego. Zgodni z danymi statystycznymi, w Polsce cierpi na niniejszą przypadłość blisko 2 miliony* osób.Choroba dotyczy najczęściej stawów kręgosłupa, biodrowego oraz kolanowego.
Continue reading "Zwyrodnienie stawów – jak możemy zapobiegać i leczyć tą bolesną dolegliwość?"
Zdrowy uśmiech

Kłopoty z zębami nie muszą już nigdy oznaczać przeszkody dla pięknego uśmiechu

Idealnie białe zęby tudzież prawidłowy, naturalny uśmiech z pewnością są jednym z najważniejszych czynników w tworzeniu dobrego pierwszego wrażenia na drugiej osobie. Przy niezwykłych możliwościach dzisiejszej stomatologii, stosowanych technologiach i materiałach o wysokiej jakości, dziś już perfekcyjne uzębienie nie powinno być problemem tudzież wyjątkiem przeznaczonym wyłącznie dla ograniczonej grupy osób.
Continue reading "Kłopoty z zębami nie muszą już nigdy oznaczać przeszkody dla pięknego uśmiechu"
okulary

Okulary i choroby wzroku nie będzie już wzbudzać w tobie trwogi

Sterczysz po drugiej stronie ulicy i za niecałe trzy minuty staniesz u celu. Jednakże, w tym samym czasie dostrzegasz, że podjeżdża autobus, ale nie masz pojęcia czy to ten właściwy. Czujesz się niezadowolony, ponieważ twój wzrok nie zezwala Ci rozwiązać napotkanej sytuacji – biec, czy nie biec. Czas to przyznać – nie obejdziesz się bez okularów.
Continue reading "Okulary i choroby wzroku nie będzie już wzbudzać w tobie trwogi"
szczoteczka

Posiadasz szkła kontaktowe? Pora zoperować sobie wzrok

Większość społeczeństwa w naszym kraju, cierpi na mniejszą albo większą chorobę oczu. Nic w tym zaskakującego, przecież całymi dniami siedzimy przed ekranem komputerów, niewielu z nas regularnie kontroluje swoje oczy. Jeżeli od wielu lat posiadasz szkła korekcyjne i masz już tego po dziurki w nosie, masz szansę z powodzeniem pozbyć się problemu na zawsze.
Continue reading "Posiadasz szkła kontaktowe? Pora zoperować sobie wzrok"
okulista, wzrok

W jaki sposób skutecznie wyleczyć wady oraz choroby naszego wzroku? Nowoczesne zabiegi, które proponują nam polecani okuliści

W obecnych czasach, kiedy coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem komputera albo telewizorem, bardzo łatwo o wady wzroku. Niekiedy jednak nie są one spowodowane stylem życia, a tylko genetycznymi uwarunkowaniami. W każdym z przypadków konieczne jest jednak skuteczne leczenie, które pozwoli nam zminimalizować dyskomfortwynikający z gorszego widzenia.
Continue reading "W jaki sposób skutecznie wyleczyć wady oraz choroby naszego wzroku? Nowoczesne zabiegi, które proponują nam polecani okuliści"
wada wzroku, mężczyzna

Chirurgia wad wzroku- a więc korekcja z zastosowaniem lasera

Chirurgia wad wzroku daje taki stanu wzroku, w którym pacjent może funkcjonować bez okularów i soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja wad wzroku jest uznawana za najbardziej bezpieczną i prowadzi do długotrwałą usunięcie wad wzroku. Jest to zabieg niedługi i nie powodujący bólu. Co warte podkreślenie nie wszystkie wady wzroku mogą być korygowane za pośrednictwem lasera.
Continue reading "Chirurgia wad wzroku- a więc korekcja z zastosowaniem lasera"
dziadkowie, seniorzy

Problemy z widzeniem u starszych osób są niezwykle często spotykane

Organizm człowieka nie do końca jest gotowy do życia tak długiego jak obecnie wiedziemy. W zamierzchłych czasach, wszyscy żyli około czterdziestu lat, stąd też nie znane były wtenczas niektóre schorzenia. Nowotwory, cukrzyca, żółtaczka, to tylko są symbole popsucia naszych tkanek, spowodowane ich starzeniem się oraz niezdrowym odżywianiem. Osoby starsze ponadto zmagają się z wadami gałek ocznych – starczowzroczność jest nierzadką przypadłością. Jak sobie z tym radzić?
Continue reading "Problemy z widzeniem u starszych osób są niezwykle często spotykane"
zabieg, operacja okulistyczna

Coraz więcej osób cierpi z powodu schorzeń oczu i niedowidzenia

Wady wzroku to współcześnie jedna z nagminniej powstających się przypadłości. Nie ulega wątpliwości, że uwarunkowane jest to genetycznie, jednakże niesłychanie duży wpływ na to ma też spędzanie czasu przed kompem czy też telewizorem.
Continue reading "Coraz więcej osób cierpi z powodu schorzeń oczu i niedowidzenia"