psycholog

Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy problemów, jeśli faktycznie one występują. Na kłopoty istnieją przecież metody

Nie ma w rzeczywistości jednej jedynej rady na wszystkie trudności, które mogą nam uprzykrzać życie. Są one niestety procesem dość naturalnym, więc zamiast je odrzucać, udawać, że nic nam nie jest, powinniśmy je przyjąć do wiadomości. To nie znaczy, iż się poddajemy, na pewno nie, skoro bowiem zaakceptujemy nasze problemy, gorsze dni, których doświadczamy, to będziemy choć wiedzieć, z którym wrogiem mamy do czynienia.
Continue reading "Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy problemów, jeśli faktycznie one występują. Na kłopoty istnieją przecież metody"
Pobieranie krwi

Szukamy dobrego lekarza

Lekarza najczęściej oceniamy subiektywnie, a przede wszystkim liczy się to, czy jest wyrozumiały, a jego gabinet jest nowoczesny. Oczywiście w przypadku groźnych kontuzji o specjaliście świadczy zaproponowana kuracja. Szukamy więc wskazówek. Jak postępować, jeśli niezbędny jest jak od razu stomatolog z Katowic?.
Continue reading "Szukamy dobrego lekarza"
Lekarz

Poszukujemy opinii o lekarzach

Bardzo relewantnym zmysłem w organizmie człowieka jest zmysł wzroku. Gdy zaczyna się pogarszać, można stwierdzić problem. Ciało wysyła w ten sposób informację i nie można tej wiadomości pozostawić samej sobie. Zwłaszcza pomocny może się wówczas okazać okulista z Katowic, który za usługi okulistycznie na pewno nie liczy sobie dużo pieniędzy.
Continue reading "Poszukujemy opinii o lekarzach"
psychoterapeuta

Kłopoty sfery psychicznej to znak naszej epoki. Są coraz częstsze, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc

Codzienna egzystencja potrafi dać w kość nawet najbardziej odpornym. Pogoń za sukcesem, troska o rodzinę, coraz większe ambicje i inne niespodziewane wydarzenia, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Gdzieś bowiem czai się miejsce, w jakim kumulują się te wszystkie niepokoje, których nie odreagowaliśmy tylko skryliśmy głęboko, żeby nie przeszkadzały nam w codziennym życiu. I dopóki jest dobrze, dalej dobrze funkcjonujemy i wszystko gra, to nawet nie myślimy o swojej kondycji psychicznej. Gorzej, kiedy trudności emocjonalne staną się tak znaczące, że przestaniemy zwyczajnie funkcjonować. W tej sytuacji być może będziemy zmuszeni skorzystać z właściwej pomocy, na przykład z psychoterapii.
Continue reading "Kłopoty sfery psychicznej to znak naszej epoki. Są coraz częstsze, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc"
psycholog

Sporo osób tego nie może zrozumieć lub boi się zrozumieć. Psychoterapeuta to normalny lekarz, nie powinno być strachu

Psychoterapeuta to specjalista, ale nieco inny niż większość, z którymi mamy styczność. To lekarz duszy. prawdopodobnie umawiamy się na wizytę do niego z symptomami fizycznymi, które już dawniej określone jako normalne i nie jesteśmy pewni, dlaczego kręci nam się w głowie, odczuwamy nudności, boli nas głowa. Jeśli to nie są symptomy wywoływane przez konkretną chorobę to zazwyczaj znaczy to, że podłoże jest psychiczne.
Continue reading "Sporo osób tego nie może zrozumieć lub boi się zrozumieć. Psychoterapeuta to normalny lekarz, nie powinno być strachu"
Czerwone krwinki

Każdy z nas dba o swe zdrowie, dlatego regularnie odbywa wizyty u specjalistów

Większość z nas ceni swoje zdrowie, stąd też systematycznie odbywa wizyty u specjalistów tego rodzaju jak ginekolog bądź okulista, by na bieżąco mieć w kontroli stan zdrowia i zapobiegać rozwinięciu się różnego typu chorób. Oczywiście, podstawą są ogólne badania, w tym badanie krwi.
Continue reading "Każdy z nas dba o swe zdrowie, dlatego regularnie odbywa wizyty u specjalistów"
dentysta

Usługi stomatologiczne na terenie Polski – jeszcze na NFZ czy już jedynie za pieniądze

Próchnica, choroby dziąseł oraz to co najgorsze ciągły ból zęba to wszystko wiedzie człowieka do gabinetu dentystycznego. Co raz częściej jednak za te wizyty słono.Nieodpłatne usługi dentystyczne nadal są realizowane w Polsce, jednak oczekiwanie na nie jest często dosyć długie. Jesteśmy [przyzwyczajeni już do kolejek u ortopedy i okulisty, narzekamy na czas potrzebny do umówienia badania u neurologa, natomiast nikt nie oburza się na długie czekanie na przyjęcie do dentysty, co więcej udając się do tego lekarza zawsze zabieramy ze sobą pieniądze.
Continue reading "Usługi stomatologiczne na terenie Polski – jeszcze na NFZ czy już jedynie za pieniądze"
lekarz

Który gabinet lekarski będzie najlepszy – dobre tipy?

Odszukanie godnego zarekomendowania lekarza jest dzisiaj bardzo ciężkim zadaniem. Szczególnie, jeśli zależy nam na odszukaniu dobrego lekarza, który miałby względnie nieodległe wolne okienka na przyjęcia. Na nieszczęście bardzo nierzadko znajdujemy się w położeniach, które wymuszają na nas prędkie działanie, toteż oczekiwanie kilka tygodni na wizytę nie jest dopuszczalne. Jak dać sobie radę w takiej sytuacji? Gdzie szukać polecanych lekarzy w naszym sąsiedztwie?
Continue reading "Który gabinet lekarski będzie najlepszy – dobre tipy?"
smutek

Zbawienne przemiany obyczajowe w naszym świecie powodują stres. Jak sobie z nimi radzić i czy warto skorzystać z porady psychologa ?

Zmienia się nasza rzeczywistość. Przeistoczenia tyczą się praktycznie wszelkiej sfery naszego życia poczynając od ekonomii, aż po sferę prywatną. Przekształcają się np. funkcje społeczne. Nie jest w dzisiejszych czasach niczym rzadkim widok młodego mężczyzny ze spacerówką na spacerze czy też na sprawunkach z dziecinami. Panowie mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego identycznie jak partnerki. Jednym słowem, dzisiejsi faceci częstokroć wiedzą jak ważkie jest czynne uczestnictwo w oświacie własnych pociech. Jeszcze generację wstecz nie było to tak normalne.
Continue reading "Zbawienne przemiany obyczajowe w naszym świecie powodują stres. Jak sobie z nimi radzić i czy warto skorzystać z porady psychologa ?"