Białe zęby dla zdrowia

Sposoby skutecznego wybielania zębów

Zakupienie dobrej pasty do zębów czasem nie jest sprawą aż tak banalną, jak niekiedy mogłoby się zdawać. Dzięki dobrym pastom do zębów każdy może oszczędzić bezcenny czas na wizyty u dentysty ,a także nieraz duże sumy pieniędzy, potrzebne na specjalistyczne leczenie zębów. Jak jednak je dobierać? Na półkach sklepowych można odszukać pasty na wiele schorzeń: próchnicę, przebarwienia.
Continue reading "Sposoby skutecznego wybielania zębów"
Gabinet dentystyczny

Zęby powinny być białe

Na całe szczęście błyskawicznie obniża się liczba takich Polaków, którzy najzupełniej nie zwracają uwagi na zęby. To doskonała informacja, ponieważ w sumie polscy podatnicy niejako później zrzucają się na długotrwałe leczenie. Jeżeli typowy Kowalski będzie w regularnych odstępach chodził do dentysty, pewnie jego zęby będą OK.
Continue reading "Zęby powinny być białe"
dentysta w pracy

Z jakich powodów należy regularnie chodzić do stomatologa, jakie to ma znaczenie dla stanu naszych zębów.

Obecna cywilizacja niestety nie jest łaskawa dla uzębienia. Ogromne ilości cukrów i niepilnowanie higieny jamy ustnej sprawiają, że większość osób zaczyna mieć jakieś problemy z próchnicą. Zwłaszcza u małych dzieci może to być dużym problemem, bo ubytki powstałe w młodym wieku będą ciążyć przez resztę życia, przy zaniedbaniach prowadząc nawet do powypadania zębów.
Continue reading "Z jakich powodów należy regularnie chodzić do stomatologa, jakie to ma znaczenie dla stanu naszych zębów."
fotel dentystyczny

Sposoby na wspaniały uśmiech

Jeżeli jesteś zdrowy, twój uśmiech powinien to pokazywać – namawiają stomatolodzy. Co więcej, twierdzą, iż piękne zęby mają wpływ na stan naszego zdrowia. Stała higiena i leczenie ubytków wpływa korzystnie na stan układu pokarmowego, serce, płuca, a nawet na jakość satysfakcjonującego życia seksualnego. Badania mimo wszystko mówią, że przeciętna osoba dorosła narzeka na ubytki w uzębieniu.
Continue reading "Sposoby na wspaniały uśmiech"