Stomatolog

Jak powinno się dbać o higienę zębów aby jak najrzadziej odwiedzać stomatologa.

Jednym z najbardziej chyba nielubianych przez większość lekarzy od dawna jest dentysta – wiele osób panicznie boi się nawet po usłyszeniu tego słowa. Nie ma się czemu dziwić, skoro przez minione lata w większości gabinetów niestety bardzo bolało, i podczas rwania zębów, i przy borowaniu. Rzecz jasna najlepszym sposobem na to, aby nie musieć cierpieć u dentysty jest odpowiednie dbanie o czystość zębów.
Continue reading "Jak powinno się dbać o higienę zębów aby jak najrzadziej odwiedzać stomatologa."
dentysta

Z wizytą u stomatologa – jak wybrać kompetentnego lekarza?

Niby każdy z nas jest w stanie powymieniać różnych doktorów, ale, mimo, że wiemy, po co oni są to nie zawsze do nich chodzimy. Dopiero, gdy będzie nas coś pobolewać stwierdzamy, że warto wyruszyć do doktora. Zazwyczaj jest tak, kiedy rozpoczynają nas boleć zęby. A dentysta jest lekarzem, do którego sporo osób nie chadza za często. Jednak chodzenie do dentysty powinno być czymś regularnym. Nie możemy ot tak sobie, najzwyczajniej iść do dentysty dopiero wtedy, kiedy zaczną nas pooblewać zęby.
Continue reading "Z wizytą u stomatologa – jak wybrać kompetentnego lekarza?"
stomatolog

Nie przepadasz za borowaniem zębów? Nowoczesne gabinety dentystyczne oferują bezbolesne sposoby leczenia

Dzieci nie lubią dentystów. Płaczą gdy tylko będą słyszeć informację, iż wspólnie z rodzicami idą do gabinetu dentystycznego oraz wszelkimi metodami chcą ich od tego odwieść. Jeżeli pomimo dorosłego wieku ty także odczuwasz obawę przed dentystą z wiertłem, powinieneś poznać nowoczesne metody leczenia, wprowadzane w większości gabinetów dentystycznych. W dzisiejszych czasach nie jesteś zmuszony martwić się bólem – nawet nie spostrzeżesz, kiedy stomatolog zakończy zabieg oraz będziesz mógł pójść do domu.
Continue reading "Nie przepadasz za borowaniem zębów? Nowoczesne gabinety dentystyczne oferują bezbolesne sposoby leczenia"
Sprzęt dentystyczny

Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które określa się paradantozą.

Nie raz pacjenci użalają się swoim dentystom, że w czasie gryzienia twardszych produktów dokucza im ból, a przy myciu zębów zdarzają się krwawienia z dziąseł. Powodem tych uciążliwości może być np. nieodpowiednia szczoteczka albo pasta lub niewłaściwa metoda szczotkowania. Prowadzi to do odsłony szyjek zębowych, czyli korzeni, a w konsekwencji do ich nadwrażliwości i odczuwania bólu.
Continue reading "Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które określa się paradantozą."