ząb

ząb

Myślisz o zabiegu?

Wszystko o leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe, profesjonalnie nazywane endodoncją, nie zalicza się do wyczekiwanych zabiegów dentystycznych. Niestety jednak w pewnych przypadkach zabieg kanałowy jest podstawą.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Jak powinno się dbać o higienę zębów aby jak najrzadziej odwiedzać stomatologa.

Jednym z chyba najbardziej nielubianych przez większość lekarzy jest dentysta – sporo osób panicznie boi się nawet po usłyszeniu tego słowa. Jest to trochę zrozumiałe, skoro przez minione lata w większości gabinetów niestety mogło boleć, i przy rwaniu zębów, i przy wierceniu. Oczywiście najlepszą metodą na to, aby uniknąć wizyt u stomatologa jest należyte dbanie o czystość zębów.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które określa się paradantozą.

Nie raz pacjenci skarżą się swoim dentystom, że w czasie ugryzienia twardszych produktów dokucza im ból, a przy szczotkowaniu zębów miewają krwawienia z dziąseł. Skutkiem tych dokuczliwości może być np. nieodpowiednia szczoteczka lub pasta albo niewłaściwa sposób szczotkowania. Prowadzi to do odsłony szyjek zębów, czyli korzeni, a w rezultacie do ich nadwrażliwości i bólu.
Read More
Myślisz o zabiegu?
Uroda bierze się z wnętrza

Z wizytą u stomatologa – jak wybrać kompetentnego lekarza?

Niby wszyscy jesteśmy w stanie wymienić wielu doktorów, ale, chociaż wiemy, po co oni są to nie za często do nich chodzimy. Dopiero, gdy zaczyna nas coś pobolewać dochodzimy do tego, że musimy wyruszyć do lekarza. Zazwyczaj jest tak, kiedy rozpoczynają nas pobolewać zęby. A dentysta jest lekarzem, do którego sporo osób nie chadza zbyt często. Tymczasem chodzenie do dentysty powinno być czymś regularnym. Nie możemy ot tak sobie, po prostu iść do stomatologa dopiero wtedy, gdy zaczynają nas boleć zęby.
Read More
Myślisz o zabiegu?

W Wołominie funkcjonuje sporo sprawdzonych dentystów i ortodontów

Jeśli poszukujemy kompetentnego dentysty, to warto zaglądnąć na specjalne strony, które trudnią się gromadzeniem opinii na temat wybranych lekarzy.
Read More
Myślisz o zabiegu?

Nie przepadasz za borowaniem zębów? Nowoczesne gabinety dentystyczne oferują bezbolesne sposoby leczenia

Dzieci nie przepadają za dentystami. Płaczą gdy tylko usłyszą wiadomość, że wraz z rodzicami wybierają się do gabinetu dentystycznego i wszelkimi sposobami chcą ich od tego odciągnąć. Jeżeli pomimo dorosłego wieku ty również czujesz strach przed stomatologiem z wiertłem, musisz poznać nowoczesne metody leczenia, wprowadzane w większości gabinetów dentystycznych. W dzisiejszych czasach nie musisz niepokoić się bólem – nawet nie dostrzeżesz, kiedy stomatolog skończy zabieg i będziesz mógł iść do domu.
Read More