Sprzęt dentystyczny

Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które określa się paradantozą.

Nie raz pacjenci skarżą się swym dentystom, że w czasie ugryzienia twardych produktów dokucza im ból, a przy myciu jamy ustnej miewają krwawienia z dziąseł. Skutkiem owych dokuczliwości bywa np. niedobrana szczoteczka czy też pasta albo nieodpowiednia metoda szczotkowania. Prowadzi to do odsłonięcia szyjek zębowych, czyli korzeni, a w konsekwencji do ich nadwrażliwości i bólu.
Continue reading "Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które określa się paradantozą."
stomatolog

Nie przepadasz za borowaniem zębów? Nowoczesne gabinety dentystyczne oferują bezbolesne sposoby leczenia

Dzieci nie lubią dentystów. Płaczą jak tylko będą słyszeć informację, że wraz z rodzicami idą do gabinetu stomatologicznego oraz wszelkimi sposobami chcą ich od tego odwieść. Jeśli mimo dorosłego wieku ty również czujesz trwogę przed stomatologiem z wiertłem, powinieneś poznać nowoczesne sposoby leczenia, wprowadzane w większości gabinetów stomatologicznych. W obecnych czasach nie jesteś zmuszony obawiać się bólu – nawet nie dostrzeżesz, kiedy stomatolog zakończy zabieg i będziesz mógł pójść do domu.
Continue reading "Nie przepadasz za borowaniem zębów? Nowoczesne gabinety dentystyczne oferują bezbolesne sposoby leczenia"
dentysta

Z wizytą u stomatologa – jak wybrać kompetentnego lekarza?

Niby każdy z nas jest w stanie powymieniać wielu doktorów, ale, choć mamy świadomość, po co oni są to nie za każdym razem do nich idziemy. Dopiero, kiedy zaczyna nas coś boleć dochodzimy do tego, że warto pójść do doktora. Bardzo często jest tak, gdy rozpoczynają nas pobolewać zęby. Niestety dentysta jest doktorem, do którego sporo osób nie chodzi zbyt często. Jednak chodzenie do dentysty powinno być czymś regularnym. Nie można ot tak sobie, najzwyczajniej iść do stomatologa dopiero wtedy, gdy zaczną nas boleć zęby.
Continue reading "Z wizytą u stomatologa – jak wybrać kompetentnego lekarza?"
Stomatolog

Jak powinno się dbać o higienę zębów aby jak najrzadziej odwiedzać stomatologa.

Jednym z chyba najbardziej nielubianych przez większość lekarzy od dawna jest dentysta – wiele osób zaczyna się bać nawet po usłyszeniu tego słowa. Jest to trochę zrozumiałe, skoro przez minione lata w większości gabinetów niestety mogło boleć, i przy rwaniu zębów, i przy borowaniu. Rzecz jasna najlepszą metodą na to, żeby uniknąć wizyt u stomatologa będzie należyte dbanie o czystość zębów.
Continue reading "Jak powinno się dbać o higienę zębów aby jak najrzadziej odwiedzać stomatologa."