Zioła w ogrodzie

Niesamowita siła ziół

Świadomość zwykłego człowieka na temat ziół i sposobu działania poszczególnych z nich jest mała. Dawno temu powszechna, głównie wśród osób z mniejszych miejscowości jak i wsi, stopniowo zanikała. Zatem rodzi się pytanie czy coraz powszechniejsza popularność medycyny naturalnej sprawi, że leczenie za pomocą ziół przeżyje swoje odrodzenie?
Continue reading "Niesamowita siła ziół"
brzuch

Na czym polega resekcja rękawowa żołądka i jak wygląda zabieg na balon żołądkowy?

Resekcja rękawowa żołądka to dzisiaj dość nowy i innowacyjny zabieg, który nie jest jeszcze aż tak znany. Jednak jest on obecnie przeprowadzany coraz częściej, gdyż charakteryzuje się sporą efektywnością i praktycznością. Na czym polega ów zabieg?
Continue reading "Na czym polega resekcja rękawowa żołądka i jak wygląda zabieg na balon żołądkowy?"
dieta

resekcja rękawowa żołądka

Otyłość jest coraz to większym kłopotem osób na całym świecie. Jest to schorzenie, jakie niesie za sobą sporo schorzeń. Mieszkańcy otyli częściej chorują na cukrzycę, nadciśnienie i serce. Resekcja rękawowa żołądka to względnie nowatorski rodzaj operacji bariatrycznej, jaka polega na wycięciu większej części żołądka. Po operacji żołądek posiada kształt podobny do tuby, albo rękawa. Operacja redukuje objętość żołądka na zawsze i jest postępowaniem nieodwracalnym.
Continue reading "resekcja rękawowa żołądka"
brzuch

Resekcja rękawowa żołądka jest dość unikatową metodą walki z nadwagą

Każdy kto od lat zmaga się ze sporą wagą, dobrze zaznaczy, że zrzucenie zbędnych kilogramów nie należy do łatwych spraw. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która polega na wycięciu 2/3 żołądka, z tego powodu bardzo pomniejsza się jego pojemność.
Continue reading "Resekcja rękawowa żołądka jest dość unikatową metodą walki z nadwagą
"
Otyłość u mężczyzn

Możliwości leczenia otyłości w kraju

Inwazyjny zabieg taki jak resekcja żołądka przeprowadzany jest tylko w skrajnych zdrowotnie przypadkach. Inna nazwa tego zabiegu to gastrektomia. Jest to stuprocentowe lub fragmentaryczne usunięcie tego narządu oraz rezultat operacji chirurgicznej. Imponujące oraz wyjątkowo bogate doświadczenie naszych chirurgów pozwala żywić pełne zaufanie do wykonywanych przez nich zabiegów. Szczegółowe analizowanie każdego przypadku zdrowotnego pozwala na stwierdzenie, czy rzeczywiście zabieg taki jest rekomendowany.
Continue reading "Możliwości leczenia otyłości w kraju"