brzuch

Na czym polega resekcja rękawowa żołądka i jak wygląda zabieg na balon żołądkowy?

Resekcja rękawowa żołądka to aktualnie całkiem nowy i niezwykły zabieg, który nie jest jeszcze aż tak znany. Jednakże jest on dzisiaj przeprowadzany coraz częściej, bo charakteryzuje się ogromną efektywnością i praktycznością. Na czym polega ów zabieg?
Continue reading "Na czym polega resekcja rękawowa żołądka i jak wygląda zabieg na balon żołądkowy?"
dieta

resekcja rękawowa żołądka

Otyłość jest coraz większym kłopotem ludności na całym świecie. Jest to schorzenie, które niesie za sobą mnóstwo chorób. Ludzie otyli częściej chorują na cukrzycę, nadciśnienie i serce. Resekcja rękawowa żołądka to stosunkowo nowy rodzaj operacji bariatrycznej, jaka polega na wyeliminowaniu większej części żołądka. Po zabiegu żołądek posiada kontur podobny do tuby, lub rękawa. Zabieg minimalizuje pojemność żołądka na stałe i jest przebiegiem nieodwracalnym.
Continue reading "resekcja rękawowa żołądka"
brzuch

Resekcja rękawowa żołądka jest dość unikatową metodą walki z nadwagą

Każdy kto od lat zmaga się ze sporą wagą, dobrze zaznaczy, że zrzucenie zbędnych kilogramów nie należy do łatwych spraw. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która polega na wycięciu 2/3 żołądka, z tego powodu bardzo pomniejsza się jego pojemność.
Continue reading "Resekcja rękawowa żołądka jest dość unikatową metodą walki z nadwagą
"
Otyłość u mężczyzn

Możliwości leczenia otyłości w kraju

Inwazyjny zabieg taki jak resekcja żołądka przeprowadzany jest tylko w skrajnych zdrowotnie przypadkach. Inna nazwa tego zabiegu to gastrektomia. Jest to stuprocentowe lub fragmentaryczne usunięcie tego narządu oraz rezultat operacji chirurgicznej. Imponujące oraz wyjątkowo bogate doświadczenie naszych chirurgów pozwala żywić pełne zaufanie do wykonywanych przez nich zabiegów. Szczegółowe analizowanie każdego przypadku zdrowotnego pozwala na stwierdzenie, czy rzeczywiście zabieg taki jest rekomendowany.
Continue reading "Możliwości leczenia otyłości w kraju"
Zioła w ogrodzie

Niesamowita siła ziół

Świadomość przeciętnego Kowalskiego w kwestii ziół i sposobu działania poszczególnych z nich jest mała. Dawno temu powszechna, zazwyczaj wśród osób z małych miejscowości jak i wsi, stopniowo zanikała. Zatem rodzi się pytanie czy coraz większa popularność medycyny naturalnej sprawi, iż leczenie ziołami przeżyje swoje odrodzenie?
Continue reading "Niesamowita siła ziół"